nonnel

Proč kvákání kachen nedělá ozvěnu?

Nedávno jsem sledoval dokument o ptácích a mimo jiné tam říkali, že kachní kvákání (nevím, jestli je to správný výraz) nedělá ozvěnu a ani odborníci nemohou zdůvodnit proč.
Doplňuji:
Chtěl bych ještě dodat, že to není žádná „kachna“.

Nejlepší odpověď
quentos

Sice to, jak říkáte, není kachna, ale přesto se jedná o vědecký mýtus.

Kachní káchání ozvěnu tvoří, ale je jednak slabá tak, že to lidské ucho neslyší, jednak částečně splývá s „opravdovým“ kácháním, a navíc aby se mohla tvořit pořádná ozvěna, kterou bychom mohli bez problémů slyšet, musel by se zvuk odrazit od nějaké odrazové plochy (např. útesu či budovy). Avšak v prostředí, kde kachny žijí, obvykle žádné takové odrazové plochy nenajdeme, což je další faktor, který ozvěnu káchání oslabuje.

Zdroj: http://wiki.an­swers.com/Q/Do­es_a_quack_from_a_duc­k_echo

Další odpovědi
M.

Zdá se mi, že jsem ozvěnu slyšela, ale můžu si to jen namlouvat.

Pokud odborníci nedokážou tuto věc zdůvodnit, najde se zde nejspíš těžko někdo, kdo by našel vysvětlení.
Doplňuji:
Googlovala jsem a → http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-kachni-kvakani-nezpusobuje-ozvenu

www

Pokud je vytvářen zvuk tam, kde nemá možnost odrazu, není ozvěna ani u kačen a není to kachna!
Stejně tak povinnost zkontrolovat, zda již nebyla stejná otázka dříve zodpovězena, rovněž kachnou není 😉

anonym

Opakuješ staré otázky, což pravidla považují za závadný příspěvek.
Právě proto byly doplněny zásady pro vkládání otázek a naposled letos 8.4. i našeptávač.
Leč, jak vidno, některým ani toto nestačí.

anonym

Nažeň kachny do tunelu a zkoumej 😁