Avatar uživatele
nonnel

Proč kvákání kachen nedělá ozvěnu?

Nedávno jsem sledoval dokument o ptácích a mimo jiné tam říkali, že kachní kvákání (nevím, jestli je to správný výraz) nedělá ozvěnu a ani odborníci nemohou zdůvodnit proč.
Doplňuji:
Chtěl bych ještě dodat, že to není žádná „kachna“.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Deli, briketka10, zjentek před 3976 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Sice to, jak říkáte, není kachna, ale přesto se jedná o vědecký mýtus.

Kachní káchání ozvěnu tvoří, ale je jednak slabá tak, že to lidské ucho neslyší, jednak částečně splývá s „opravdovým“ kácháním, a navíc aby se mohla tvořit pořádná ozvěna, kterou bychom mohli bez problémů slyšet, musel by se zvuk odrazit od nějaké odrazové plochy (např. útesu či budovy). Avšak v prostředí, kde kachny žijí, obvykle žádné takové odrazové plochy nenajdeme, což je další faktor, který ozvěnu káchání oslabuje.

Zdroj: http://wiki.an­swers.com/Q/Do­es_a_quack_from_a_duc­k_echo

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
M.

Zdá se mi, že jsem ozvěnu slyšela, ale můžu si to jen namlouvat.

Pokud odborníci nedokážou tuto věc zdůvodnit, najde se zde nejspíš těžko někdo, kdo by našel vysvětlení.
Doplňuji:
Googlovala jsem a → http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-kachni-kvakani-nezpusobuje-ozvenu

Upravil/a: M.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
www

Pokud je vytvářen zvuk tam, kde nemá možnost odrazu, není ozvěna ani u kačen a není to kachna!
Stejně tak povinnost zkontrolovat, zda již nebyla stejná otázka dříve zodpovězena, rovněž kachnou není 😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Opakuješ staré otázky, což pravidla považují za závadný příspěvek.
Právě proto byly doplněny zásady pro vkládání otázek a naposled letos 8.4. i našeptávač.
Leč, jak vidno, některým ani toto nestačí.

před 3976 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Nažeň kachny do tunelu a zkoumej 😁

před 3959 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek