zjentek

Proč kupř. pan Babiš nerozjede takové zemědělství, které by zajistilo soběstačnost republiky aspoň u ovoce a zeleniny?

Občané furt řvou, že CHTĚJÍ DOMÁCÍ… to ZDRAVÉ! Kdesi jsem četl, že soběstačnost ČR je u zleniny asi třetinová. No a přece lidé, kteří ty zdroje a prostředky k produkci mají, tak proč ten zbytek, ty další dvě třetiny neukojených, nenakrmí? Vždyť neschudnou, nebo ano? Mám za to, že je to celý princip tak opěvovaného podnikání- dát produkt VŠEM a tím pádem vytvořit MAXIMÁLNÍ MOŽNÝ zisk… přece i pan B. Gates kdysi v začátcích řekl: počítač do KAŽDÉ DOMÁCNOSTI! No a svou domácností disponuje více než polovina lidí na tomto světě. Ale i tací, kteří sedí v hlíně někde u řeky nebo jinde, kde mají chýši, či noru, mohou vařit ze zeleniny. Takže i tito mohou být potenciálními zákazníky a tady má pan Babiš nad panem Gatesem navrch, bo tito lidé mohou vařit i bez proudu. Tak PROČ zde favorit Agrofert nedokáže doručit do každé jedné domácnosti třeba květák a cuketu? Vždyť lidé CHTĚJÍ regionální potravinu! Přece i ty hnojiva na to dokonce MÁ! A teď bych fakt nerad slyšel, že zrovna jemu brání nějaká legislativa anebo vůbec podobně, to si rozsviťte 3× úderem čelem do zdi… Tak co je špatně? Lenost? Nedostatek času? No tak ať to podnikání zabalí, u silničářů vázne výstavba furt, tam berou neustále, tak proč dělat podnikání napůl… děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Třicet let to intenzivně ničíme a nikdo to nedokáže dát už nějak rychle do pořádku. Co se zeleniny týče, tak neni zase tolik pozemků, kde by šla zelenina pěstovat ve velkovýrobě. Myslím, že to co se rozbilo, už snad nedá nikdo dohromady a pokud ano, bude to trvat desetiletí. To je však jen jedna stránka věci. EU nám to už ani nedovolí. Takto nastavila pravidla, protože potřebují své zemědělské přebytky prodávat tam, kde ječ rádi vezmou za jakoukoli cenu. A pokud neni produkce vlastní, nic jiného nezbývá. Babišovi bych to nevyčítal, ten jen využívá možností, které mu tento zvrácený systém nabízí.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… protože lidi kupujou podle ceny, a zahraniční, fest zadotované je a bude lacinější …
… lidi kecaj, ale dělaj pravej opak … kdyby totiž opravdu všici, co tvrdí, že kupujou domácí a bio tak skutečně dělali, vypadalo by to v krámech a v zemědělství jinak …

df

To by vůbec nebyl problém zařídit, ale obávám se, že EfU, by to nedovolila. František Čuba asi před 8 lety prohlásil, že když mu někdo dá k dispozici 10 mld Kč, tak zde vytvoří takový zemědělský systém, že budeme soběstační a ještě budeme jíst zdravě.

fašistická

da ny

Domácí a soběstačnost by bylo ideální.
Ovšem dražší než mnohý dovoz (dotace, levnější pracovní síla, několik úrod
v teplých podnebních pásmech, levnější velkovýroba).
Nedostatek zemědělské půdy pro chov a pěstování (privatizace, prodej k jiným účelům).
Možná na to dojde, až nebude v politice 😁
Jako politik nemůže sám za a pro sebe oficiálně podnikat (investovat, vydělávat).

V „globálu“ a nadnárodních obřích společností mají šanci a derou se dopředu ti „silní“ (snáze např. druhotnou výrobou/podnikáním ustojí neúrody, úhyn dobytka, opeřenců, zvěře, ryb).
Těch, kteří mají finanční prostředky na podobný byznys, „pomoc“ obyvatelům ČR je tady dost a dost …
Evropa je ze 70% závislá na GMO (zejména krmě pro užitková zvířata :().

V některých zemích kapitalističtí „podnikatelé“ pomáhají svému státu = lidem.
V některých zemích, včetně ČR (KDE JE teprve 1. GENERACE novodobých ZBOHATLÍKŮ) se tito jedinci drží principu společnosti a „jen“ SHROMAŽĎUJÍ majetek.
Lidumily z celého světa možná spočítáte na prstech 1 ruky.
Souhlasím, že pan Čuba by to zvládl a potrava, potravinové produkty by byly zdravé. Bez škodlivé chemie a jogurt by byl jogurtem, maso masem.

anonym

Protože tomuto pánovi o zemi absolutně nejde. O na té nesoběstačnosti vydělává, stejně jak dalši podnikatelé, kteří mají svůj kapitál v zahraniči.

mosoj

To všechno už bylo a všechno to, jsme zavrhli i ty !!!!
Máme snad vládu, ministerstva, poslaneckou sněmovnu, zbytečný senát. Ti by měli vládnout.

anonym

Protože pan Babiš jako jakýkoliv jiný podnikatel a investor dělá jenom to co se mu nejvíce vyplatí. Nebude dělat nic jen proto, že by se vám to líbilo nebo snad proto, že by to mělo pomoci někomu jinému 🙂

Je strašně naivní a iluzorní vidět v tom člověku něco víc, než někoho kdo ve všem co dělá sleduje výhradně jen své vlastní zájmy.

Edison

Mosoji, ani senát, ani sněmovna NEVLÁDNE. Máš to pomotaný. Vládne, jak už název vypovídá VLÁDA v mantinelech dadých zákony, které nevydává vláda, ale padlament. A zbytečnost senátu? To je ale nesmysl!! Ty bys snad chtěl, aby Bureš měl absolutní moc? Já teda ne. A ne jen Bureš, ale žádná vláda.