STUDENTKAEVA

Proč kupovat na začátku školního roku kytku?

Nevím proč jsem si na tuto otázku vzpoměla až ted ale když jsem minulý rok viděla kluka s kytkou 1září myslela jsem si je 31června..Nevím příjde mi zbytečné dávat na začátek školního roku kytku.Jak to vidíte vy?Kdy dáváte kytku?
Doplňuji:
Studuji střední zdravotní školu obor obor zdravotnický asistent…

Nejlepší odpověď
annas

Na konci školního roku vyjadřuje kytka poděkování učiteli za jeho přístup apod., i když by se měli žáci či studenti domluvit a předat jednu kytku za celou třídu.

Na začátku školního roku je to neobvyklé. Možná je to oblastní zvyk, nesetkala jsem se s tím. Lze to někdy poažovat jako upoutání pozornosti.

Spíš jsem se setkala s tím, že třídní čitel, který pokračuje se svými žáky, všem rozdá žvýkačky nebo bonbony – poděkování za kytku z konce školníhl roku.

Další odpovědi
ivzez

Evo, prosím tě, co studuješ?
Co je podle tebe „1září“ a „31červen“?
Řadová číslovka se píše s tečkou a za ní mezera.
Červen má jenom 30 dnů …
Doplňuji:
Za větou seč púíše jedna tečka
a za interpunkčními značkami (čárka, tečka, …) je mezera.

Všimla jsem si toho u tebe víckrát …

Drap

Když se ti to zdá zbytečné, tak kytku nedávej. Nikdo ti to přece nenařizuje.

klumprt

Když se nehodláš učit, tak je třeba to zkusit zvládnout s trochou toho rektálního alpinismu 🙂

setapouch

Prostě je to společenská konvence. Není nutné kytku dávat, ale bude to… divné.
31. června? :)

da ny

Hujer, Plha, dcera pana řídícího, syn pana pošmistra před válkou i po ní (II.sv.)…
a prvňáčci ZŠ :- DDD

zzzzz

Klumprte „rektální alpinismus“ to je na nominaci 😁

ivzez

Omlouvám se za překlepy:
Mělo být „se píše“