Petr__

Proč křesťané odmítají ideu komunismu?

Chápu že odsuzují minulý režim, ale proč jsou i proti komunistické filosofii?Raní křesťané byli defakto komunisté.Měli společné vlastnictví a „každý podle svých schopností…“ I sám ježíš by byl z dnešního pohledu komunista.

*Tahle myšlenka je stovky let stará, existovala dávno před Marxem.Nemyslím si tedy že každý komunista nebo někdo s podobnými postoji je nebo musí být ateista.

Nejlepší odpověď
gecco

Myslím, že kdyby idea komunismu nepopírala Boha a nepotírala náboženství, byla by věřícím ´šumák´…
Protože ale ideologie komunismu existenci vyšší bytosti popírá a proti náboženství přímo vystupuje, nemají věřící (tedy ani křesťané) jinou možnost, než tuto ideologii odmítnout…
___
Myslím, že filosoficky blábolíš…
😁
_____________­_____________________
„Tahle myšlenka“ – která myšlenka??
😉
Pokud máš na mysli např. rovnoprávnost lidí apod., pak tyto teze jsou obsaženy i v nejstarších dochovaných dílech – Starém zákoně, řecké filosofii (např. Platón) – tedy dávno před Kristem.
Tyto filosofie ale obsahují i myšlenku pacifismu (a jak ta se ´rýmuje´ s komunistickou násilnou revolucí a třídním bojem fakt nevím)…
___
A pokud z ideologie vytrhneš nějakou myšlenku, nemůžeš ji nadále označovat týmž termínem, jako původní ideologii…
___
BTW – přečti si třeba Utopii Thomase Mora (Platóna ti vnucovat nebudu ;-D)…

Další odpovědi
Mirdas

Je to konkurence.
Jedni věří v Boha, druzí v Lenina.

ptáč

Proč muslimové odmítají ideu demokracie? Je to jasné? Rozdílná zřízení se navzájem vylučují.

Šidlo

bohužiaľ, mnohé kresťanské sekty aj mnohí slovenskí katolíci sa chovajú horšie než niektoré červené mozgy…

lenže to celé súvisí nie s kresťanstvom ,ale s úbohou túžbou po neustálom dozore autorít a po tom, aby všetci mali rovnako a najlepšie rovnako málo a aby všetci robili to isté tak isto…je to vlastne extrémna forma sekundárnej ľudskej potreby istoty a bezpečia…

btw, opýtajte sa evanjelikov a episkopálov, čo si myslia o komunizme…

ptáč: odkedy je Vatikán demokracia?

lexx

základní rozpor: prvenství hmoty či vědomí ? nikdo to neví ale názor obou táborů je přesně opačny

Roman71

Odpovím ti otázkou k zamyšlení:

Koho uznávali jako nejvyšší autoritu komunisté a koho Ježíš Kristus s jeho následovníky – křesťany?

Ať už si na otázku odpovíš jakkoli, ber na vědomí, že nelze míchat hrušky a brambory dohromady :) To jsou dva naprosto odlišné životní směry.