Avatar uživatele
Syd

Proč křeče v lýtkách tak bolej?

Proč křeče v lýtkách tolik bolej, zatímco v jiných svalech – na stehnech, zezadu na stehnech/hýždích, v rukou… – jenom trochu?

Napadla mě dýlka, ale na stehnech i lýtkách vypadaj stejně dlouhý… (http://zskom.sweb­.cz/posilovna/po­silovna/images/sva­lovec.jpg)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? johana 56 před 2960 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odkaz neni funkční.

Obecně za křeče v nohou může elektrolytická nerovnováha, tedy špatné vstřebání minerálů, které je podle čínské medicíny způsobené oslabením či nevyrovnanou energií např. tenkého střeva, jater a ledvin.

Lýtkové svaly jsou často zkrácené od nesprávného sezení, stání, tedy chybného držení těla atd. To ovlivňuje i průtok krve a tím i nedostatek živin.

Lýtkem procházejí důležité energetické dráhy a z uvedených důvodů je bolest větší, protože zpomalením průtoku krve nejsou vyživované příslušné orgány.

Když se křeč objeví, pomůže propnutí zkřečovaného svalu do natažení. Tím se „protáhnou“ i energetické dráhy, které lýtkem procházejí a křeče zmizí.

Četla jsem babskou radu, mám ji vyzkoušenou, když se u mě objeví křeče v lýtku. Před spaním natřít lýtka octem. Pomáhá.

Podle poznatků z čínské medicíny.

--
Nevěříte tomu, co jsem napsala, vaše věc.

Ale i v anglickém zdroji je uvedené, že bolest vzniká kvůli špatnému průtoku krve, který omezuje energetickou rovnováhu.

I když příčiny křečí jsou různé, angický zdroj uvádí, že jedním z hlavních důvodů pro bolest je to, že průtok krve do svalů je omezený. Odpady se tvoří ve svalové tkáni.

Nejčastější bývají křeče v lýtkách. Někteří jedinci uvádějí, že nejvíc bolestivé jsou křeče ve stehně. Takže je to individuální.

https://www.go­ogle.cz/search?q=why+it+­hurts+most+cram­p+in+the+calf&i­e=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=O-XrVoLtEOid6AT0pK2ICw

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

U lékaře mi bylo oznámeno, že mám po odběru krve nedostatek
magnesia tzn. Hořčíku.
Křeče přestaly, jak v lýtkách, prstech na nohou a rukou.

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Myslím, že křeče mohou být stejně bolestivé i ve stehenních svalech, záleží na tom jak intenzivně se rozvinou. Křeče dolních končetin mohou mít mnoho příčin. Od zcela banálních a neškodných po velmi vážné, které mohou ohrozit člověka na životě. Křeče jsou stav, kdy dochází k samovolným stahům svalů, což je často bolestivé.
Příčiny křečí:
Neznámé – idiopatické křeče,
existují domněnky, že se jedná o abnormální aktivitu nervů, náhlé, dočasné přerušení krevního zásobení.
Sekundární
jsou spojené s jasnou příčinou, často s jinou

Zdroj: http://www.na­mal.cz/?s=k%C5%­99e%C4%8De+sval%C5%AF

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ivzez

Oprava odkazu z otázky (systém k odkazu přidal závorku):
http://zskom.sweb­.cz/posilovna/po­silovna/images/sva­lovec.jpg

před 2960 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

O jéé a žeby tady byl další Jugar, který zas jen uráží?

před 2960 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Ano annas za mě hovoří, ale několikaletá zkušenost
a hlavně dědičnost po taťkovi, který trpěl křečemi
v lýtkách a v prstech. Mám to po něm, když to tazatel/ka
nemůže pochopit ať to nechápe, ale urážet nemusí
starší osoby. Kozy se mnou nepásla :((

před 2960 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad briketka10,

tazatelka mě překvapila. Objevila se po delší době, zřejmě zapomněla, že i zde je třeba zachovávat pravidla slušnosti, i když se jí něco nelíbí.

" Respektujte proto prosím ostatní a zdržte se popuzujících nebo nenávistných komentářů."

před 2960 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Nejsem přece tak pitomá, abych to nevěděla, ale odpověděla jsem né.
Jste arogantní chováte se takto ke všem jé proč já odpovídala ??

před 2960 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Jaký „kozy“ ??

před 2960 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Syd

To byla metafora na frazém „já o koze, ty o koze“. Ptala jsem se na vůz a vy mi vyprávíte o vaší koze.

před 2960 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Syd

*teda já o voze

před 2960 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Syd

Kepler: Kozy sem, kozy tam, ale na vůz máte tip, kterej toho moc nezodpověděl, ale aspoň je k tématu.

před 2960 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Syd

Příspěvek smazán administrátorem.

před 2960 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Syd

Příspěvek smazán administrátorem.

před 2960 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Na otázku jsem vám odpověděla, že se vám odpověď nelíbí, za to nemůžu. Nejde o esteriku.

ALe neurážejte jiné.

před 2960 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Oprava – o esoteriku v původním slova smyslu.

" Prakticky aplikovaná esoterika využívá i exaktní obory, jako je např. Sugesce, Hypnóza, Psychologie, Psychosomatika, Psychoanalýza, Psychoterapie, Medicína, Anatomie, Biologie, Chemie a Fyzika."

:Stavěním bariér ničeho nedosáhneme, naopak mohou nám tak uniknout zkušenosti, které mohou zachraňovat zdraví a životy lidí. "

před 2960 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Syd

Energetické dráhy se podle googlu jeví jako pojem z ezoteriky

před 2960 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek