Gestas

Proč Kongres v USA vyšetřuje některé věci? Proč to nedělá policie a soudy?

Nejlepší odpověď
led

Jednoducho preto, aby voliči vedeli, že ich kongresmani, ktorých volili, aj niečo robia. Ale nerobte si starosti, polícia a súdy to vyšetrujú, ale sebareklama je dôležitá aj v politike.

Další odpovědi
hapiky

Kongres stejně jako naše parlamentní komise vyšetřuje ty nejzávažnější případy. U nás ovšem jak známo parl.komise oproti kongresu nikdy nic nevyšetří, je to jen o tom, aby to vypadalo, že to chtějí vyšetřit.