petra19

Proč kocour po setmění mňouká?

Proč kocour po setmění mňouká

Prosím o radu máme doma kocourka je to nalezenec byl ještě moc malinký tet mu je odhadem 5–6 měsíců zdravotně je vpořádku byli jsme na veterině.Nejdřív začal chodit čůrat mimo WC to jsme úspěšně vyřešili druhou toaletou zatim dobrý.Teť v poslední době začal po setmění běhat po bytě s pokoje do pokoje na klín a mňouká opčas i s brekem.Při­padámi to takové volaní nebo hledání někoho ale dělá to jen po setmění do té doby než deme spát pak chviličku a je klid.Nevím snad se bojí nebo něco hledá je i takový vyplašený pak se příde pomazlit pak zase začne.Nevíte někdo co by to mohlo být zatím sme nato nepřišli

Nejlepší odpověď
Drap

Dospívá. Blíží se jejich čas. Volá, hledá nějakou kočku k páření. Po čase to zase zřejmě přejde a k podzimu se to objeví znovu. Příroda je příroda. Nechat ho mňoukat, nebo vykastrovat. Ale ani potom to nemusí ustat.

Další odpovědi
Kepler

Taky to může být tím, že kočka je noční zvíře a chce ven.

nyjono

Jak píše Drap. Dospívá a přichází čas páření.
Doporučuji kastraci, u kocourků to jen malý zákrok a není moc drahý.
Moje kočka, in door, se taky hodně trápila a teď to je v pohodě. Jen se chce víc mazlit, když to na ni přijde.
A s tím záchodkem jste udělali moc dobře. Na 1 kočku jsou doporučovány aspoň 2 toaletky.

Michala11

Kočky bývají nejvíc aktivní při východu a západu slunce, to je nejlepší čas na lov. V tu dobu ho zabavit hrou a unavit. Pozor, kocourci si drbání na bříšku často vysvětlují sexuálně. Až doporučí veterinář, ale to podle „vůně“ poznáte sama, určitě vykastrovat.