Petr__

Proč kočky rády shazují věci ze stolu?

díky za odp.

Nejlepší odpověď
Bednaricek

Naše kočky to dělají, protože potřebují uvolnit místo na ležení.

Další odpovědi
Kepler

Nedělají to vědomě, neuvědomují si, že něco může ze stolu spadnout. Nemají ten instinkt, v přírodě se nic podobného nemůže stát (leda dozrálé ovoce ze stromu). Kdyby jenom shazovaly ze stolu! Jednou jsem na návštěvě zažil hotovou spoušť. Sotva dospělá hravá kočka shazovala z nábytku květináče, sošky… Jak se vždycky lekla, vyskočila metr do luftu a tak smetla úplně všechno. Nejšťastnější byla, když se jí podařilo doskočit na lustr. No, prostě bylo to na Chocholouška.

dubraro

Protože jsou zvědavé co se stane. A protože rychle zjistí, že to lidem vadí a že tím získají jejich pozornost a že si možná s nimi budou hrát. Přičemž lidské láteření a honění kočky je pro ně taky hra.

anonym

Asi jim překážejí.

Mc Merkurion

… no, nevim, proč kočky, ale náš pesan proto, aby se k nim snáze dostal, a já proto, že si potřebuju uvolnit místo…

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.