Ignác

Proč kočky často vylezou až na špičku stromu nebo konec větvě a nemůžou dolů ?

A pak je na pokraji smrti musí zachraňovat hasiči ? Nemělo by díky zákonům evoluce nevhodné a nebezpečné jednání vymizet ?

Podobné je to u meruňkových vetví co se pod náporem samy zlomí, ale tam to chapů jako zásah člověka při šlechtění.

Nejlepší odpověď
gepik

Pokud by tomu tak bylo, musely by se všude válet hromady mrtvých koček, které hasiči nezachránili. Lezou tam proto, že tam může být kořist-potrava, třeba ptáci. A pak samozřejmě slezou dolu. Věřím tomu, že i z těch, co sundávali hasiči, by většina později samy slezly. A hasiče volají lidé, kteří nevydrží čekat, až si kočka poradí sama.

Další odpovědi
knedlik123

Az bude stat „zachranovani“ kocky tri tisice tak s tim uz snad ti hloupi lide prestanou.

Jádrohlod

Proč , to nevím. Ale vím , že VŽDY dokážou slézt dolů , ba i malá koťata. Vyzkoušeno mockrát.Leč raději mám psy , takže na otázku PROČ neznám odpověď.Mám jen domněnky, proč.