Proč kočka „šlape zelí“? (Předními packami.)

Anebrž chodí na místě – „masíruje“,… :D
Doplňuji:
Čily jsem majetkem kočky? :D

Nejlepší odpověď
anonym

Jde o tzv.přešlapování
Ve zmíněném případě „přešlapování“ jde zřejmě o to, že u dospělých přešlapujících koček přetrvává zkušenost z mládí, jde o tzv. mléčný krok, kdy koťata, ale i štěňata, masírují předními tlapkami mléčnou žlázu matky, což stimuluje sekreci hormonu oxytocinu a tím spouštění mléka. Nelze vyloučit ani to, že si pachovými žlázkami v meziprstí „označují“ místo, kde je jim dobře a tím si ho „přivlastňují“.

Další odpovědi
kapka

Protoze masaz miluju a nas kocour to proste vi. :D
Ne, pravda je takova, ze to nevim. :)
Doplňuji:
Ten pretrvavajici mlecny krok by potom logicky meli provozovat i psi, ne? Ty pachovy zlazky zni zajimave. To by mozna slo. :)

marci1

http://www.ce­lysvet.cz/n1562-proc-kocky-preslapuji-na-jednom-miste.php

anonym

Chce se jí spontánně močit,tak přešlapuje.
Doplňuji:
Zadní packy má fixované proto,aby také majitelé mohli,kdy se jim zamane značkovat svoje teritorium přesně,tak jak to dělají ostatní zvířátka akorát trochu "kultivovaněji"skrze svoje domácí miláčky.

P.s. Proč vlastně volíš taktiku při kladení otázek „doplním“ jakmile se všeci vyjádří?Není to příliš zákeřné?Osobně se také moc neptám…

kapka

Ano, dokonce kdykoli se vam otre roztomile o nohu, rika vam tim, ze jste jeji. :)

setapouch

Je to černé a letí to přes rybník, co je to? Dobře nakopnutý kocour.

briketka10

setapouchu

tos přehnal néé :/

annas

Jugar zapomněl na odkaz. Jsou v něm další zajímavosti o kočkách. 🙂

http://www.ce­lysvet.cz/n1562-proc-kocky-preslapuji-na-jednom-miste.php