bolak

Proč když v hokeji je faul, tak ten rozhodčí dělá znakovou řeč a ve fotbale ne?

Nejlepší odpověď
cochee

Protože v hokeji se ty fauly rozlišují, takže rozhodčí ukazuje, za co jde hráč bručet. Ve fotbale stačí pouze písknout a případně ukázat, kterým směrem se rozehrává, není-li jasné, kterému ze soupeřů faul odpískal. (Je-li nařízena v důsledku faulu penalta, jde ještě ukázat na značku penalty.)

Další odpovědi
anonym

Má píšťalku, kterou píská nedovolené zákroky , viz film „Žena v ofsajdu“, http://www.csfd­.cz/film/10098-zeny-v-ofsajdu/

cochee

Asi jo, asi jde o tu rychlost.

bolak

cochee: no, dobře, ale proč proč proč? :) mě napadlo že hokej je rychlejší, takže asi ty ty fauly nemusej bejt tak dobře postřehnutelný než u fotbalu, kde někdo lehne a válí se půl hodiny po zemi.

no a taky by to mohlo bejt tím, že ve fotbale je za faul karta, kdežto v hokeji může bejt pokaždý jinej trest, tak je potřeba to rozlišovat, ale jsou to jen hypotézy, v pravidlech o tom asi nikdo nic nenajdete co? jako myslím proč se ve fotbale ty fauly taky nerozlišujou jako v houkeji..