proč,když slyším téct vodu se mi chce močit???

Nejlepší odpověď
anonym

To je podmíněný reflex.Mozek si spojí zvuk tekoucí vody s touto činností.A je to.
Je známé,že Pavlov dával psům žrádlo a při tom cinkal na zvonek. Pak stačilo jen zazvonit a psi slintali.

Další odpovědi
Miroslavst

Nevím jak ty, ale mě se po kouknutí na tu otázku chce, tak chvíli počkej na odpověď......­.............­.............­.............­.............­.............­.............­...........jak je popsáno, jde o Pavlovovův reflex.

Q

Nevím, ale Pavlovův reflex je naučené chování, tj. někdo spojil určitou činnost s jinou, příjemnou činností. Možná, že matka každé dítě učila sedět na nočníku a krmila ho až když udělalo patřičný úkon, ale já mám děti dvě, toto jsem nečinila 🙂 Odpovědět jednoznačně ovšem taky neumím. Zvuk tekoucí vody zvíře (i člověka) provokuje k vykonání potřeby, stejně jako dotknutí bosýma nohama velmi studené podložky.