Válek Petr

Proč, když si žena najde mladšího partnera, se mu říká „zajíček“?

Nejlepší odpověď
annas

Zajíček, zajíc, zajda , zajoch = nezkušený mladý lověk.
Nebo o hodně mladší sexuální partner.
V poslední době se pojmenování zajda, zajoch užívá pro pasívního partnera v sexuálním styku – slang současné mládeže.
Ověrené ve SNČ

Proč? Zřejmě kvůli tomu, že zajíc byl v minulosti lidem nejznámnější. Byl blízký dětem – různé hry se jmenují podle něho. . Zaječí sádlo se užívalo jako lék, dále jeho kůže, maso přinášely užitek Proto vzniklo mnoho přírovnání – utíká jako zajíc – je bázlivý, někdy neopatrný atd.

Lidé vypozorovali, že mladí zajíci jsou nezkušení a bývají proto na podzim nejsnáze odstřeleni. Proto se o o nezkušeném člověku začalo říkat, že je ještě mladý zajíc. Přeneslo se i do jiné oblasti, jak je vidět z významu slova.

Další odpovědi
dubraro

Protože je nezkušený jako mladý zajíc. Nicméně i mladým ženám se říká zajičci.

Smackdown

Protože zajíček jako zajíc, mladej a rychlej , i výkonej, (sex)

Emefej

Protože je rychlej.