esopeso

Proč když si dám make up,chvíli ok,ale pak začnu jako šupinatět?Mám3v1Max Factor.Co je špatně?díky

Doplňuji:
podklad krém od Biodermy a nedávam si make upu hodně.Díky

Nejlepší odpověď
ReHu

Nevíme, jakou máš pleť. A také nestačí jako podklad jen samotný krém.
Pleť by měla být pravidelně ošetřovaná a vyživovaná třemi základníky kroky.

1. čištění, 2, tonizace – příprava na výživu a 3. výživa, ve dne také ochrana.
Na ošetřované pleti male-upy drží celkem dobře.
Také záleží na typu make-upu. Osobně nemyslím, že 3v1 je ta nejlepší volba. Jde o to, jakou máš pleť, jak ošetřovanou a jestli potřebuješ a používáž make-up třeba hydratační nebo na mastnou pleť apod.

Další odpovědi
Damiana

Vypadá to, že máš dehydrovanou pokožku. Základem je vždy zdravá pleť. A také musíš vědět, jaký typ máš – podle toho pak vybíráš make-up. Zkus nejdřív jemný peeling, pak nanést kvalitní hydratační sérum a teprve na to lehký denní krém. Už nepudruj, spíš přebytečnou mastnotu odsávej papírovým kapesníčkem. Také občas přestříkej pleť (i s make-upem) minerálkou ve spreji. Dobrý typ je i namočit vatový tamponek do pleťové vody a jemně jím „poťupat“ obličej – pozor! ne roztírat! Také bys mola zkusit krémovější typ make-upu.
Make-upy od Factora jsou dost univerzální, bývají silně krycí, ale obsahují hodně krycích pigmentů, které pak opravdu mohou na pokožce „šupinkovat“.

Nezapomeň make-up vždy dobře odlíčit a pleť nechat přes regenerovat s dobrým krémem. Také ti doporučuji – z hlediska zdravé pleti – pít hodně tekutin, nekouřit a nepít alkohol – to jsou velké dehydrátory pokožky a „způsobovači“ šupinek.
Doplňuji:
tip