CR chess2017

Proč, když se napiju horkého čaje, tak mě to nepálí, ale když si ho vyliji na ruku, tak mě to pálí?

Odpovědi
Jiří Bohumil

Asi máš „plechovou hubu“. 🙂 Pokud bych já vypil horký čaj, který mě pálí i na ruce, tak si i tu hubu spálím. Což se mi taky občas stává.:-(((

Michallius

Nejsem si úplně jistý, ale řekl bych, že to bude souviset s tím, že povrchová teplota kůže je nižší, než vnitřní teplota těla a tělo vnímá právě ten rozdíl mezi aktuální teplotou a teplotou čaje, což je na ruce určitě větší než v puse.