Boy 13

Proč, když se na chvíli probudím, a pak zase spím si nic před tím nepamatuju?

Párkrát se mi stalo, že jsem měl nastaveny dva budíky za sebou. Měl jsem dokonce i v záloze to, že opakování je nepřetržitý. Ale spal jsem dál. A nejhorší na tom je, že si vůbec nepamatuju, když jsem ty dva budíky po sobě vypnul, protože jsem to měl nastavený, že je musím fyzicky vypnout, ale vůbec si to nepamatuju, že je vždy vypnu. Proč si to nepamatuju?

Nejlepší odpověď
Tw!st

To je náhoda. Já jsem se naučil vypínat budíky když jsem byl náměsíčný aniž bych se reálně probudil. Řešením bylo si dát telefon nebo budík někam na stůl mimo dosah ruky z postele.

Další odpovědi
Edison

Probouzení není proces jako zapnutí žárovky Spíš jako zapnutí počítače. Nejprve starutjí zdroje, pak bios. Bios si něco načte z pevné paměti, pak nastavení. Pak zavolá některé periferie, po nich HDD. Spustí se hdd a začne zavádět OS. OS pak postupně dohledá další preiferie, ale ne fyzicky, ale podle toho, co už našel bios. A tak dál až do úplného běhu počítače.

No.. a probouzení je dost podobné. Pokud po spuštění biosu ten sám zatáhne za ruku a vypne budíka, prostě sase usne a protože ještě nebyla ve funkci operační mapměť, nic nevíš.