Proč když praskne žárovka, vyrazí jistič na chodbě ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Nejedná se o zkrat ale o výboj !!!

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-zarovka
Doplňuji:
Jak by mohlo kratší wolframové vlákno spojit stále konstatntní vzdálenost mezi držáky vlákna !!!

Další odpovědi
Hlada

Nestane se to vždycky. Někdy se ale vlákno přeruší tak, že krátký kousek vlákna spojí přívodní drátky a nastane doslova krátké spojení, neboli zkrat. Krátký kousek vlákna má malý odpor, čímž vznikne velký proudový náraz, který pak vyhodí i předřazený jistič.

fg

Stává se to málokdy.Ale někdy je wolframové vlákno tak „opotřebované“,že to udělá větší zkrat a jistič to vyrazí.

elektrikář

Záleží také na citlivosti jističe , Staré černé to udržely. Nový co máme ve sklepě u elekrtomněru vypadne ač je 16 A.Časem se vlákno vyhřeje a uvolní. Otřesem se spojí . V mistě spoje začne probíhat větší napětí Až celé vlákno schoří.Přitom proteče větší proudový náraz který jistič vypne.