Boy 13

Proč, když moji oba rodiče mají světlou pokožku, tak já ji mám naopak snědší?

Docela by mi zajímalo, jak je možné, že moje máma a můj táta mají oba dva hodně světlou pokožku a já naopak mám odjakžova snědou. Hlavně v létě, to jsem vždycky snědej, jako bych byl třeba z Turecka nebo Řecka, a to ani nepoužívám opalovací krém. Jak je to možné, z mamky strany jsou všichni světlý a z tátovo taky. Je to normální, že jsem jedinej z rodiny takhle snědý? Díky.

Nejlepší odpověď
led

Boy 13 a mnohí podobne „postihnutí“ nemusia mať strach, že nie sú deťmi svojich oficiálnych rodičov. A to aj napriek „humoristom“ akých v tomto prípade zastupuje odpoveď „Třeba tvůj táta není tvůj táta“.
Niektoré genetické znaky predkov sa môžu prejaviť aj skokom cez niekoľko generácií.
Prekvapením pre médiá by mohlo byť u Škandinávskych Laponcoch dieťa s genetickými prvkami Maorov z Austrálie, ale ani to nie je nemožné.

Další odpovědi
elkon

Třeba tvůj táta není tvůj táta.

autacek

Zkus se na to zeptat maminy, třeba si vzpomene, jak to tenkrát bylo.

Pepa25

Toto není otázka vědy, ale základních školních znalostí. V rámci biologie by se měly probírat základy genetiky a v jejich rámci skutečnost, že některé dědičné rysy se nemusí projevit vždy, v každé generaci. Takže se třeba černochům může narozdil témeř bílé dítě kvůli tomu, že prabába měla dítě s bělochom nebo naopak může být někdo nečekaně snědší.

Drap

Máš to po svých cikánských předcích.

anonym

Existuje 17 %, že nebude pokožka dítěte odpovídat rodičům. Existuje 0,3% šance, že se bělochům narodí černoch.

aliendrone

Mno asi takhle – jakkoliv je pravda co zde píší, že různé genetické faktory se mohou projevit obgeneračně (či dokonce i po vícero generacích), tak v souladu s tvrdým pravidlem Occamovy břitvy o LOGICKÉ úspornosti bych se pídil po tom, jak to bylo tenkrát s maminkou na tom zběsilém mejdanu a vůbec buď rád, že jsi „jen hnědý“ a nejsi třeba pes! ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

aliendrone, nezabúdajte na snáme pravidlo: „zatloukat, zatloukat“
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=GC3FnBvY­XyQ

quentos

Buď seš hnědej nebo snědej. „Shnědý“ není česky.