iwrana

Proč,když mám u fabie, zapnutou klimatizaci,mi z ní vytéká voda?

Všimla jsem si,že v létě,když mám zapnutou klimatizaci,se mi pod autem objeví louže vody.Je to normální a co se to děje?
Doplňuji:
Tak už jsem klidná a ten sprej si koupím.Díky moooc.

Nejlepší odpověď
sevos

Je to normální kondenzát.

Další odpovědi
mosoj

Vytéká to zkaždé klimatizace.
Přičinou je to, že přes chladicí výměník, který je studený, proudí teplý a vlhký vzduch z vnějšku automobilu. Pokud se vzduch ochladí sníží se rosný bod vzduchu, vzdušná vlhkost se vysráží na dotyčném výměníku a odkapává pod auto.
Má to mimo chlazení v autě ještě jednu výhodu. Takovýto vzduch je relativně suchý a rychle odmlží okna nebo vůbec nedojde k jejich zamlžení.
Proto se k rychlému odmlžování oken v autě zapíná klimatizace !!
Doplňuji:
Protože je uvnitř klimatizace z tohoto důvodu neustále vlhko, množí se uvnitř bakterie a kvasinky. Proto ke třeba jednou za čas nechat okruh klimatizace vydesinfikovat ( jinak jde z klimatizace nepříjemný zápach). Není třeba za takovou ptákovinu dávat 5 a více stovek !!
Opět nejlěvněji u Lidla lze koupit W5 sprej za 40 Kč. Auto se nastartuje spustí se uzavřený okruh topení ( klimatizace). Uvnitře se nechá vystříkat uvedený sprej ( 2 min) a za 10 min. chodu je hotovo. Auto se nechá vyvětrat a vše přišlo na 40 Kč a chvilku času.

mosoj

Ten sprej u Lidla je W5 Klima Fresh – pohlcovač pachů do klimatizací a interiérů automobilů.