bolak

Proč když člověk odškrábal na losu z tutovky to zadní (bezpečnostní) políčko, tak byl los neplatnej?

Co tam bylo tak důležitýho, proč tam to políčko vůbec bylo a v čem tkvěla ta bezpečnost?

Odpovědi
odpomass

Tutovku už si moc nepamatuju. Ale nebylo to kontrolní políčko pro zjištění, jestli byl už los použitý nebo tak něco? Aby člověk nemohl použít 1 stejnou kartičku dvakrát (ve více kolech tutovky)…

dyscac

co je podle mě nejpravděpodob­nější, tak to je to, že tam je skryto výrobní číslo toho tiketu a tudíž by se podle něj dalo poznat, zda je výherní či nikoliv.
Pak jsem ale slyšela o případu, kdy jeden pán odhalil, která sada losů je výherních a pak jezdil po republice a podle té šarže si kupoval losy. Což by odporovalo mé první teorii.

nebo to podle mě slouží jen k tomu, že až si vyzvedneš tu výhru, tak to sekrábou, aby sis ji nemohl vyzvednou podruhé, kdyby ti ten tiket omylem nechali, ale to se mi zdá jako blbost v dnešní době infromačních technologií :)
Doplňuji:
Jsem mladší generace, musel jsem si dohledat, jak se Tutovka hrála. A teď vážně nevím, proč by ten los byl po seškrábání toho políčka byl neplatný.

http://www.aha­online.cz/cla­nek/zhave-drby/68900/pred-20-lety-vysilali-prvni-tutovku-tahle-soutez-udelala-z-lidi-milionare.html

http://www.csfd­.cz/film/251219-tutovka/

pepsikolka

pod tim nestirat je kod,podle ktereho se poznat zda je los vyherni nebo ne.Takze kdyby ho nekdo setrel pred zakoupenim,vedel by predem co tam je.Taky ten kod slouzi prodavacce,ktera ho pak zadava do systemu,aby byl proplacen

bolak

odpomass: jo to já právě nevim, akorát si pamatuju že tam bylo napsáno „zde nestírat“ a pod tím nápis, že po setření políčka se stane los neplatným

odpomass

Určitě to bude souviset s povrzením, že los už byl ve hře…
http://www.saz­ka.cz/userdata/pic­tures/losy/ga­lerie/tutovka­.jpg