bolak

Proč když člověk blbě vidí a přimhouří oči, tak vidí ostřeji?

Nejlepší odpověď
Hlada

Zvětší se hloubka ostrosti. Je to stejný efekt, jako když se objektiv fotoaparátu víc zacloní.

Další odpovědi
ahold

Možná proto, že tím zmenší periferní vidění a pohled soustředí jen na určité místo.
Funguje to také, když vytvoříš z rukou jakoby „dalekohled“ a přiložíš je k očím.
Je to až překvapivé.