autacek

Proč když Babiš jako agent StB soud vyhrál, což sám několikrát zopakoval, musí opět žalovat dokonce celý Slovenský stát?

https://www.fa­cebook.com/CT24­.cz/videos/101567191­64479009/?t=323

Nejlepší odpověď
mosoj

Jeho věc a tvoje zbytečná starost. Klasika.

Další odpovědi
led

Pretože je to jeho právo.
V tomto má mosoj pravdu.

Kryšpín

Prý je tam trochu problém svědci, dva penzionovaní St-báci oba vysokého věku, jeden je neschopen výslechu a druhý se dobelhal před senát nasadil sluchadlo a pravil, nič si nepametám.

Jinak není to tak hrozné, četl jsem v Slovenské tlači, dotyčný měl jenom 17 pohovorů.

ivzez

Nevím o tom, že by Babiš soud vyhrál, netuším ani,
že se chystá žalovat Slovenský stát.

O posledním soudu jsem četla na podzim a tam byl problém v tom,
že Babiš žaloval organizaci, která s tím nemohla nic udělat.

Možná mu radí stejně kvalitní advokát, jako jeden zdejší poradce,
specialista na česko-slovenské právo a právo všetkých štátov EU.

____

Mne štve od začátku, že vůbec mohl kandidovat…
Podle mne by chtěl volební zákon úpravu.

autacek

Mosoj, tak jako dovol, ale to, jestli je premiérem bývalý StBák, nebo ne, a především, navíc teď o výsledcích soudu v přímém přenosu opakovaně účelově lže, tak to mě teda zajímá. Jestli tebe ne, tak je mě tě upřímně líto.

jirkajirka

Mělo by Tě to zajímat až jak rozhodne mezinárodní soud pro lidská práva.Zatím je ho jen osočuješ.

ivzez

JirkoJirko,
také jsem četla, že Babiš prohlásil, že soud vyhrál, přestože to nebyla pravda.

Babiš ten soud nemohl vyhrát ani prohrát, protože požadoval, aby organizace, která za to neodpovídá, udělala něco, co udělat nemohla…

jirkajirka

Můžete říci že je STBak .Víte to na sto procent? Je v listinách jen zapsaný nebo udával? Koho poškodil?

ivzez

Pokud se StB týká → znám případy, kdy jsou v seznamech lidé, kteří jenom vycestovali s devizovým příslibem a s výjezdní doložkou na západ. S StB neměli nikdy nic společného…

Nevím, jak to bylo s Babišem, a myslím, že to nebudeme vědět, dokud nerozhodne soud.

ivzez

Otázka ale nezněla, jestli (ne)spolupracoval s StB → to nikdo z nás neví.

Otázka se týkala „(ne)vyhraného“ soudu, kdy média psala o Babišově prohře a Babiš mluvil o výhře. Nešlo ale ani o jedno → soud nemohl uložit nějakou povinnost „třetí straně“.

led

Ale všetci tvrdi, že bol aj tu, stačí len pozrieť na príspevky na tejto stránke.

ivzez

Opět nepřesně → všichni to netvrdí.

Já zastávám názor, že dokud se to stoprocentně neprokáže, nelze předjímat, k čemu soud dospěje.

Zároveň vím o lidech, kteří v seznamech jsou neoprávněně. Dokud se to neuzavře, nelze říct, jestli tam B. byl nebo nebyl oprávněně.

Jenže jde o politika a u toho bych požadovala odstoupení z funkce při sebemenším náznaku podezření. (Politikovi by podle mne mělo jít o nepoškozování země, proto by měl odstoupit z veřejného života.)

Zatím nevím, jestli je to jenom podezření, nebo jestli se jeho spolupráce s StB prokáže.

Ale vím už teď, že ČR články o možné B. spolupráci neprospívají. Premiér s takovým podezřením, navíc vyšetřovaný kvůli Čapímu hnízdu nám nedělá v zahraničí dobré jméno.

led

Lenže tých, čo to netvrdia, haníte! Aha opäť nepresne, správne: aj vy haníte svojim vyjadrením!
Skúste sa občas pozrieť na život aj mimo paragrafov.

ivzez

Led,
nepřekrucujte má slova, nikoho nehaním.

Ale měla bych → ty, kdo vědomě (snad i záměrně?)
někomu škodí. (Víte, o čem píšu.)