Nozdrolomo

Proč když automat nebere mince, pomůže poškrábat minci o bok automatu ?

Určitě to znáte, chcete si koupit lístek na MHD, nebo nějakou pochutinu a ta dvacka vám furt propadává skrz… Poškrábete tedy s ní o „kastli“ automatu a on jí najednou akceptuje. Čím to ?

Nejlepší odpověď
Hlada

Koukám, jaké se šíří o mincovnících fámy. Trochu reality. Naprostá většina automatů používá elektronické mincovníky Mars a NRI, v nichž mince propadá soustavou cívek, pomocí nichž se zjišťují magnetické vlastnosti mince a rychlost. Mince se neváží ani nezjišťuje její vodivost. Na výstupu je výhybka ovládaná elektromagnetem, jejíž postavení rozhoduje o přijetí nebo nepřijetí mince. Doporučené škrábání může mít snad vliv na rychlost, pokud by měla mince nějaký otřep nebo byla špinavá. Váha a průměr se zjišťuje u mechanických mincovníků např. MR89, které se používají u mechanických automatů.

Další odpovědi
gnosis

vodivost

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/k-cemu-jsou-takove-desticky-u-automatu-na-oskrabovani-minci-je-to-k-necemu-dobre-a-co-to-s-tou-minci-dela

casey

Tak to neznam. Skrabat s minci by mi nenapadlo. No, vida, tady se clovek dozvi veci:-)

zdendík

ne asi