Boy 13

Proč, kdy počítač zapnu, tak píská a nenačte se ?

Mám počítač značky Acer, a poslední dobou mi dělá tohle. Když počítač zapnu, tak začne nepřetržitě pískat a všechny větráky se točí naplno a led indikato HDD disku v PC nesvítí. Když ho vypnu a zase zapnu, tak se děje to samé, pomůže až to, když počítač vytáhnu z produ a následně ho dám do proudu, to se poté počítač zapne obylvyklym způsobem. A taky se mi ještě někdy stává, že se mi z ničeho nic počítač zasekne a indikátor HDD disku nesvítí, a zobrazí se pouze modrá obrazovka. Tak ho vypnu a zapnu a zase ten samý scénář, počítač píská, všechny větráky se točí naplno. Tak ho v tomto stavu vytáhnu z proudu, třeba dvakrát, a pak se ,,nahodí" a zapne se obvyklým způsobem. Stalo se mi to celkem už asi desetkrát a zatím je týden klid, ale nechci, aby se to už opakovalo, poraďte, co mám dělat ? Ještě jsem si udělal komplet test přes antivir Windows defender a nic to nenašlo, ukazuje, že žádný vir v PC ani souborech není. Díky moc za rady.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Pípaní jsou diagnostické hlášky, že je s HW něco v nepořádku (špatná konfigurace/o­sazení, porucha). Mnohé boardy dokonce tímto způsobem přímo hlásí konkrétní závadu (počet a délka pínutí).

Další odpovědi
Arne1

Je polámaný…
Napřed bych zkusil vyměnit zdroj, pokud by to nepomohlo tak je asi v pánu základní deska. Svěř to servisu.

elkon

Asi bude zozbitej, příště si kup kvalitní značku.

Emefej

U některých počítačů nejde o ledajaké nahodilé pískání, ale jedná se o chybovou hlášku. V manuálu by to mělo být popsané.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.