Miroslavst

Proč každý uvažuje jen nad tím, co by mohl dostat a ne nad tím, co by mohl dát?

Je to snad dáno tím, že raději berou než dávají?
Jak si to vysvětlit?

Nejlepší odpověď
Jahoda

Půl na půl. Někdo by měl dát Tobě a Ty mu to následně oplatit. A takto to já dělám…

Další odpovědi
iceT

Protože je mnohem jednodušší a příjemnější brát než dávat…

panenka

no někteří lidi takový jsou a bohužel s tím nic neuděláme udělat se může jediné když dáš dárek a on ti to neoplatí tak příště mu nedávej taky nic .
Člověk si musí uvědomit že by měl mít slušnost děkovat a dávat taky

ReHu

Pesimisto.
Snad většina, ale každý? 🙂.
Doplňuji:
Zajímalo by mě, zda se tedy čeká až dostanu, abych vrátila, nebo dám a čekám, až dostanu něco zpět, nebo jen dám, protože chci a dělá mi to radost.

vecernice

Je to Mirku v lidech a ti to mají v sobě.Mě je dokonce někdy i nepříjemné ,když mi někdo něco dává a ráda to oplatím,ale stane se,že můžeš zapomenout a pak je ti to vyčítáno.Tolik vlastní zkušenost.Je málo lidí,kteří ti něco dají bez zjištného důvodu.Když někomu něco dám,tak dám a nepřemýšlím o tom co z toho?!

hanulka11

bohužel je to ta ošklivá vlastnost …vypočítavost…ta­kových lidí je ,až je mi z toho nanic

mosoj

Pokud jsou míněny hmotné statky, tak nejdřív musím něco dostat nebo ukrást a pak mohu něco dát. Takže je to od přírody dáno.

led

Nesúhlasím so slovom: každý.
Je pravda väčšina dávajúcich a čaká protihodnotu.
Ale úsmev a radosť z obdarovania beriete tiež ako protihodnotu? Ja ano, v tomto som asi zištná.
Niekedy obdarovaní nevedia vyjadriť radosť z daru, budete preto na nich zlí?
Prirodzene takým, čo dar obratom prepijú, viac nedám.

Mousinek

Můžu vám tady všem nabídnout čaj???
http://www.go­ogle.cz/imgres?im­gurl=http://www­.oxalis.cz/fo­tocache/galle­ry/zeleny_caj­.jpg&imgrefur­l=http://www.o­xalis.cz/zele­ny-caj/cz/t-114/&usg=__f1fFHmDB­tJZEf3uxtLUlWa1yR­ps=&h=850&w=567&sz=148&h­l=cs&start=0&zo­om=1&tbnid=OaT­MLn3UtRM8TM:&tbnh=­136&tbnw=92&e­i=iZc8Te-oH4n5sgb8x7jz­Bg&prev=/images%3Fq%3D%2­5C4%258Daj%26um%3D1%26hl­%3Dcs%26clien­t%3Dfirefox-a%26sa%3DX%26­rls%3Dorg.mozi­lla:cs:offici­al%26biw%3D1920%26bih%3D­851%26tbs%3Dis­ch:1&um=1&itbs=1&i­act=hc&vpx=123­&vpy=39&dur=895&hov­h=275&hovw=183&tx=114­&ty=144&oei=t5Y8TY­O2JseAswbs_tz0Bg&es­q=20&page=1&ndsp=51­&ved=1t:429,r:0,s:0