Mikelz

Proč každý tak obdivuje Járu Cimrana?

Doma se na něj u nás každý dívá a já nevím co na něm obdivují, když je to neexistující osoba.

Nejlepší odpověď
gecco

Každý?
😉
Každý ne, mají ´jej´ rádi lidé, kteří mají rádi laskavý, jemný a inteligentní humor…

Další odpovědi
Mapel

Co na tom, že je to neexistující osoba, ale geniální. Každý naopak obdivuje sřílečky na počítači, ale nic to člověku nedá. Jemný humor naopak člověka vnitřně povzbudí v této hektické době.

Děda Louda

Protože je obdivu hoden.

annas

Proč? Ne každý si uvědomuje, že J. C. je oblíbený třeba kvůli tomu, že i když jde o fiktivní postavu, přesto se proslavila navzdory nepřízním režimu, osudu, času. Má co co říct divákům či posluchačům od svého vzniku v r. 1966 až do současnosti. .

Proto Jára Cimrman získat značný ohlas a nejvyšší počet hlasů v anketě TV Největší Čech (2005).

Třeba myšlenkou vlastenectví, češství, oslavou „zlatých českých ručiček i geniální české hlavy“. Takže tato mystifikace měla pobavit, svým geniálním humorem a skrytými významy i poučit.

Cimrmanovy myšlenky měly a mají stále i politický význam. Jeho odkaz – přispět k obnově a posílení českého sebevědomí.

Emefej

Každý ho rozhodně neobdivuje. A že jde o fiktivní postavu? Já a většina mých vrstevníků jsme v mládí obdivovali Vinnetoua. Byl to náš hrdina a to, že neexistuje, nám v jeho obdivování vůbec nebránilo.

Nerevarin

Protože je to geniální humor, který tady už pěkně dlouho chybí. Cimrmani, Kaiser a Lábus, Česká Soda…a co je dnes?......hovno

ReHu

Z čeho soudíš, že každý?

Kelt

Existuje skupina lidí, kterým se líbí, další skupina, která ho nesnáší a další, kterým je to jedno, kteří neví, kdo to je.Tak určitě ne každý.

anonym

Jak víš,že neexistuje?Není to jako s bohem?

led

Jára Cimrman, človek stojací kdesi v úzadí pri udeľovaní odmien, ale prvý pri nových myšlienkach, pre ktorého nejestvoval pojem nedá sa, ktorý nedá sa pretvoril v dá sa a to, čo nepoznal spoznal. Bol to… bol?… stále je… prototyp človeka ktorý ide neúnavne za svojim cieľom. To, že Jára Cimrman nie je v hmotnom stave ho nezavrhuje ako človeka, ako myšlienku hodnú nasledovania.
A kto ho neobdivuje? Nájdu sa aj takí (nehovorím o oblastiach mimo strednej Európy) na dotyk citeľní, len duševne popierajúci myšlienku…