Džery

Proč každý tak nesnáší Izrael?

Vím, vím. Je to politická otázka a to dosti hraje na názorech lidí, ovšem o politiku v mém poměrně mladém věku se zajímám velmi a mám na krku i organizaci debaty s prezidenty, ovšem do teď nechápu, proč každý tak nesnáší Israel? Nejsem expert na moderní východní dějiny, jen já proti nim nic nemám a spíše cítím, že oni jsou utlačováni palestinou, vždyť se jen brání a je to poměrně vzdělaný národ.

Nejlepší odpověď
Drap

Kdo to je všichni? Já Izrael snáším dobře.

Další odpovědi
annas

Neylo by lepší, kdybyste se zeptal těch, o nichž víte, že nesnáší či nenávidí Izrael?

Každý to vidí jinak. Většinou se objevují názory zástupců jednotlivých zemí, politků., obyčejní lidé si to říkají mezi sebou, případně reagují v dskuzích, pokud se objeví toto téma.

Přečtěte si jeden článek „Arabové a muslimové nikdy nepřijmou Izrael jako židovský stát“

http://www.is­rael.cz/lang_cs/ak­tualita/3/11947/

ivzez

Kdo jej nesnáší?
Neznám nikoho, kdo by jej nesnášel…

anonym

Já tedy proti Izraeli nic nemám. Pořád raději uvidím Jeruzalém v rukou židů než muslimů. Oni se o tu zem starají alespon dobře, takže za mě, proti nejsem. Jinak většina z lidí, kteří tento stát nenávidí, jsou antisemitisté nebo podporovači muslimských zemí, kteří si tu půdu nárokují. Je docela ironie jak tak malý národ dokázal v poměrně krátké válce nezávislost získat a udržet, oproti nepřátelským gigantům. Skutečně jako souboj Davida a Goliáše, který ale zatím nemá konce. Myslím si, že hodně lidí je ted nemá ráda i za to jak nedávno vyhostili uprchlíky a dali jim ještě kapesné.

Dochy

Já proti Izraeli také nic nemám. Ale ani proti Palestině a jejím obyvatelům (tedy většině z nich).Problém je, že oba národy mají důvod cítit se ohroženi tím druhým a také je fakt, že ani jeden z nich (alespoň podle zpráv co vidím) neprojevuje nějakou významnou snahu o uklidnění. A mám pocit, že silnější a tedy ten kdo by na situaci mohl mít významnější vliv (a tedy mohl nějaké uklidnění situace rozumně prosadit) je Izrael.

EKSOT123

Pár střípků:Izrael a Židy nemají rádi muslimové a i mezi nemuslimskou populací dost lidí, myslím že povětšině nevěřících. Křesťané většinou mají kladný vztah, z úcty ke Kristu. U nevěřících mě napadají 2 vysvětlení asi se vzájemně podporující: jednak Židé mají poněkud egoistický úzký horizont vnímání svého vyvolení, přestože i ve starém zákoně je vícekrát o tom, že vyvolení je i pro poctivé pohany. Také koluje množství dost jedlých vtipů o nich, dost se podobají vtipům o Skotech. Takže tak říci obchodní a šetřivá povaha. Ale myslím, že většina nepřátelských nevěřících o tomto moc nepřemýšlí a v pozadí je skrytý duchovní svět, na který oni sice nevěří, ale který s nimi cloumá o to víc. V tom smyslu, že Ježíš řekl cca toto: služebník není nad svého pána, jestliže mě svět nenávidí, i vás bude nenávidět. To platí nejen pro kněží a křesťany,(samoz­řejmě tady by se nabízela samostatná diskuze na toto téma) je ale i pro židy, nebo třeba i pro dobré odlišující se lidi jiných kultur. Lidi nemají rádi, když mají před očima něco, co kárá upozorňuje jejich svědomí, že by něco měli dělat jinak a místo pokory většinou nastane v hlavě jakási přesmyčka, a protiútok, kde vidí jen to špatné a ještě zkresleně.
Co se týče muslimů, dělám s Turky, tam je, stejně jako u Arabů, nenávist k Židům celoplošný standart. Bylo tomu tak zřejmě vždy, proč, o tom jsem ještě nepřemýšlel, ale znásobilo se to se snahami sionistů založit vlastní stát. Mám v plánu nastudovat dějiny a okolnosti vzniku Izraele, zatím vím prd. Ale jenom toto. Mám z docela důvěryhodného zdroje, že Hitler snad ani původně nechtěl Židy likvidovat, chtěl je přesunout na Madagaskar. Ale Arabští vůdcové, chtějíce zabránit založení Izraele, ho k tomu přesvědčili a poskytli vojenskou pomoc. Na netu sice proarabští autoři proklamují, že na straně spojenců bojovalo mnohem více muslimů, než na straně Hitlera, ale už nepíší, že se až na vyjímky jednalo o rekruty, nikoli dobrovolníky. Myslím si, že tím, co ve válce prodělali, získali morální nárok na navrácení svého území a muslimové ho svým počínáním naopak ztratili. Kdyby byli muslimové pokorní a pravděchtiví, uznali by to a postiženým Palestincům by solidárně nabídli domovy jinde. Trochu utopie, no nic. Co se týče morálky vojenských střetů, je Izrael myslím mnohem čestnější, neschovává se při střelbě na místa hustě osídlená civilisty apod. Promiňte, jsem laik, a taky tak píši. Další pozoruhodné téma by bylo okolo nynějšího Izraelského státního symbolu- Davidovy hvězdy.

Kelt

Když použiješ větu s obecným pojmem všichni, každý, nikdy, tak se především zeptej: Opravdu každý?…
Já se třeba učím hebrejštinu a Izrael mi nevadí. Více mi vadí Korejci a pod, ale to sem nepatří.

Klaproth

Každý určitě ne.

EKSOT123

Annas – jo ten článek, co odkazujete, je zajímavý. Mimochodem Arabové nechtějí pravdu. Kdykoliv kdekoliv jsem jim v arabštině nebo angličtině napsal nějaké námitky , vždycky jednoduše komentář smazali, aby o tom nemohl nikdo přemýšlet.