halík

Proč kape pojišťovací ventil u kotle na tuhá paliva?

Při topení v kotli nám vyleze teplota na cca 60 stupňů a pojišťovací ventil u kotle začne odkapávat. Jaká může být příčina?

Odpovědi
elkon

Vysoký tlak v systému (měli byste tam mít manometr), nebo poškozený, případně nečistotou zanesený ventil.

Vinpe

Může být velký tlak vody v topení.

Dochy

Jak máte řešenu expanzku? Pokud máte uzavřenou, možná potřebuje „dofouknout“ (my máme třeba otevřenou na půdě)
Jinak může být třeba vadný nebo zanesený pojišťovák apod.

Hlada

Nefunguje expanzní nádrž. Buď v ní není dostatečný tlak vzduchu nebo má prasklou membránu.

Zdroj: https://www.ka­cirek.cz/portfo­lio-items/kontrola-tlaku-v-expanzni-nadrzi/