Avatar uživatele
Zlatý

Proč kancelářský pracují od 8 hodin a dělníci od pěti?

Ne že bych záviděla,ale důvod by mi zajímal.
Vím akorát že když se dělá od 8 dělaj do 16h.
Nemyslím podnikatelé ty to maj podle potřeby.
Děkuju

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

protože ---

Doplňuji:
Pracovní doba je různá - nepřetržité provozy, práce na směny, 12 hodinová pracovní doba se střída s volnem, pravidelná pracovní doba, pružná pracovní dob, nepravidelná atd.

"Zvyk pracovat od šesti hodin ráno pochází z dob Franze Josefa. Starý pán totiž trpěl nespavostí, a jelikož nesnesl pomyšlení na to, aby poddaní spali když on sám už je vzhůru, museli všichni chodit do práce tak, aby v šest už budovali feudalismus. Rakousko-Uhersko je sice už dávno v trapu, ale tento nelidský zvyk bohužel zůstal. Za těch téměř sto let to prostě nikoho nenapadlo zrušit. Nebo možná napadlo, ale nestalo se vůbec nic. A tak i nadále spousta lidí vstává v 5 hodin ráno, aby už od 6 mohla budovat – tentokrát pro změnu kapitalismus."

http://www.reflex.cz/…


Úředník začíná pracovat později, takže i ten, kdo skončí zaměstnání (zpravidla dělnické profese), může si leccos vyřídit po pracovní době. Úřady pak mají tzv. úřední dny.

Jaké účetní a úřednici pracují často ženy, takže aby mohly děti ráno vypravit do školy. Ale iI úředníci v minulých letech začínali pracovat od 6.00 h. Ženy měly ráno honičku - děti zavést do jeslí a školek, které také začinaly od 6.00 h.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

protože ---

Ne všichni kancelářský dělají od 8.
A ne všechny dělnické práce začínají v 5.
Doplňuji:
Možná by se lidem nechtělo chodit po úřadech v 6 hodin ráno.


Avatar uživatele
Bronzový

protože ---

Robotníci sa musia prispôsobovať dennému počasiu a ročnej dobe. Napr. keby pokrývač, murár , strechár v tomto teple začínal o 9. h tak by už tam hore bolo 40 ° Ca ani kladivo by neudržal v ruke. Na stavbe v lete zvykli začínať hneď o 4. h na voľnom priestore,. ale o 10. h už museli končiť. Záhradu doma som začal polievať o 5. h, ale o 10. h už končil, už bolo 30 °C.


Avatar uživatele

protože ---

Protože...dělníci pracují na tři směny a jak chceš přizpůsobit tento režim tak aby se pracovalo od 8 hodin?
Právě proto máme tolik kancelářských budov, ono kdyby úředníci museli chodit na dvě směny, tak by nebylo třeba tolik kanceláří.Tak jako dělníci mají jeden stroj a na něm se střídají, tak by v kancelářích stačil jeden (dva) počítače kde by se úředníci střídali na směny.
A ať mně nikdo neříká, že to nejde.Od 6ti do 8mi by dělali agendu bez lidí (vždycky je co dělat) od 8mi do 14ti by pracovali pro veřejnost.druhá směna by pracovala od 14ti do 19ti pro veřejnost a od 19 do 22 by zpracovávala agendu.
Toto se akorát kancelářským krysám nelíbí a dělali by všechno pro to, aby tak dělat nemuseli.


Avatar uživatele
Stříbrný

protože ---

dělníci v nepřetržitém provozu 06-14h to je dáno technologickým cyklem výroby kancelářský to je různý, od 6-7-8 v Praze či velkoměstech až od 9 někdy 10h


Avatar uživatele
Bronzový

protože ---

Doplňuji:
v kancelářích nepracují,čest výjímkám!!!,a ani nevytváří materiální hodnoty !!!!


Avatar uživatele
Pokročilý

protože ---

nemyslím, že v kancelářích pracují od 8 do 16, spíš do 17 i dýl. Řekla bych, že je to o způsobu života a komunikaci.


Avatar uživatele
Stříbrný

protože ---

Různé dělnické profese,prodavačky ap. se střídají ve směnných provozech,dle ZP mají nárok na 30-ti minutovou pauzu během směny.
'Kancelářský' - banky,úřady a jiné státní instituce,mívají polední pauzu až 90 minut.V odpoledních hodinách by měli být alespoň dvakrát týdně k dispozici tm,kteří si své úřední záležitosti mohou vyřidít pouze v této době.


Avatar uživatele
Stříbrný

protože ---

Z různých důvodů
Mnoho už zde padlo: Směnný provoz, počasí, ....
Padlo zde pár nesmyslů, jako třeba: ať úředníci také pracují na směny. Tady je trochu problém. Třeba u provozů typu okénko na poště, okénko konkrétní agendy na úřadě se úředníci střídat můžou, protože podobně jako třeba soustružník během 1-20 minut udělá jeden konkrétní výrobek a poté na stejném prac. místě dělat jiný výrobek (obsluhovat jiného zákazníka), klidně na ten druhý výrobek/druhého zákazníka může nastoupit jiný člověk (stačí když původní pracovník zamete špony/vyhodí pytlík od svačiny). Je ale i spousta provozů, kde na jednom problému pracuje jeden pracovník 2 týdny, či má agendu, kde je problematické aby k datům jednoho zákazníka měl přístup kdokoli. Tam je střídání pracovníků na jedné židli problematické. Stejně tak pokud si objednáte řemeslníka na elektriku/vodu do bytu, bude vám tam chodit také stále jeden a ne aby každý den přišel někdo jiný a první 4 hodiny pouze zjišťoval jaký je aktuální stav a kde by měl pokračovat... (může mít pokaždé jiného pomocníka, ale stále tam budete mít jednoho člověka, který bude znát stav a povede práci)

Další věc je že každý má vlastní "hodiny". Osobně klidně mohu pracovat od rána fyzicky (sice nejsem ranní ptáče, ale když už mně někdo přesvědčí abych vstal, tak mohu...) Ale pokud mám dělat něco intelektuálně náročnějšího, jsem navečer podstatně efektivnější.

Bohužel to zpravidla poněkud koliduje s rodinným životem :-(

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

redy

ReHu to je mi jasný,že někdo dělá od 6ti a další zase jinak.
Zajímá mi jen proč tomu tak je.
I dělníci by třeba dělali raděj od 8h.

Avatar uživatele
Stříbrný

Dochy

Pokud pracují na jednu směnu, není žádná objektivní překážka, bude se to líbit i všem kolegům, pak není důvod nezkusit to vyjednat se šéfem. Ale bacha, mnoha kolegům to bude vadit, protože jim vyhovuje že mohou být odpoledne s rodinou

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 1031
Zlatý annas 949
Zlatý quentos 889
Zlatý mosoj 566
Zlatý hanulka11 556
Zlatý led 513
Zlatý marci1 509
Zlatý gecco 433
Zlatý iceT 387
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.