_136

Proč kanadská policie nemá takové problémy jako americká policie?

Mohl by mi někdo vysvětlit proč třeba kanadská policie nemá takové problémy jako teď co má policie americká,nikde jsem se nedočetl že by kanadská policie používala tak tvrdé metody jako americká,nikde jsem se nedočetl že by kanadská policie střílela afrokanaďany jako psi jako to dělá ta americká a ani jsem se nedočetl že by po Kanadě byly protesty za vraždění černochů policií takže jak je možné že v Kanadě toto vůbec není ale v USA neustále ano? Díky

Nejlepší odpověď
ElonMusk

Kanaďanů je ještě méně, než obyvatel Kalifornie. A obyvatel USA je 300 milionů. Je zcela zřejmé, že se mezi více než 10× násobným počtem policistů najde jeden nesvéprávný. Pravděpodobnost, že nastane exces, je tedy v Kanadě o nějakých 1000 % nižší. Tolik k vašemu dotazu.
Zároveň je potřeba pamatovat na fakt, že boj proti organizovanému zločinu v USA a v Kanadě je zcela odlišný. V USA se vede boj proti mexickým kartelům, gangům negrů a italských kápech. Stačí si najít ročenky DEA (a i to nebude vyčerpávající, neboť DEA se zabývá vlastně jen drogami). Dále, statistiky ukazují, že nejvyšší míra kriminality je v černošských čtvrtích (náš Chánov je jen slabý odvar).
Zároveň implikujete, že americká policie střílí lidi jako psi, což skutečně není pravda.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… a není to třeba tím, že pokaždé (!!!), když se emerická policie dotkne černochů, nastane rabování ??? … asi nevíš, jaký problémy má naše policie s cikány, si neslyšel vo protestech ??? jen nebyly v takovým měřítku …
… na hrubej pytel hrubá záplata >>> odezvou na zabití je rabování ??? pochopím demonstrace i defenestrace, ale rabování ???

Drap

Nesleduj pouze bulvární media a budeš mít trošku jasnější názory a přehled.

Pepa25

Protože Kanada je takový kříženec USA a Evropy a s trochou nadsázky se dá říct, že má z obou to lepší (proto je také největší magnet přistěhovalců z celého světa).

  1. není tam historické rasistické zatížení (otroctví bylo zrušeno daleko před USA)
  2. podíl nebílých přistěhovalců je vyšší než v USA
  3. větší vliv Evropy na právo

anonym

Kanadská policie nemá problémy jako americká policie z jednoduchýho důvodu: Kanaďan se umí chovat jako člověk.

dubraro

Že by tam měli méně černých Kanaďanů?
V Kanadě něco přes milion, 3,5% obyvatel.
V USA 42 milionů, asi 13% obyvatel.

Maty999

Ono o kanadské společnosti se toho obecně dočteš pramálo. Vše je o médiích.

EKSOT123

Už delší čas mě vrtá hlavou rozdíl v mentalitě mezi USA a Kanadou, např. co se týče větší vazby(kořenů) Kanaďanů k Evropě. Ale možná se mi to jen zdá.

Nevím, nakolik je to reprezentativní obrázek kanadské policie, ale borci z Quebecu natočili několik desítek humorných příhod s policisty. Toto je pár ukázek:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Ebzf-bKCNnU

Pepa25

Hmm, nějak se nám tu rozmáhá rasismus. Předpokládám, že od lidí, kteří nikdy v USA nebo Kanadě nebyli, že?

Dochy

Elon téměř jistě umí počítat a nikdy by netvrdil, že pravděpodobnost něčeho je méně než minus devětset procent.