uccello

Proč k výměně nového OP není nutný trvalý pobyt a k řidičáku ano?

Není to zbytečně složité? Někdo má trvalé bydliště na jedné straně republiky a přechodně už řadu let bydlí na druhé straně. Ale kvůli nějakému lejstru musí 2× cestovat sem a tam a vyjde to pěkně draho. A občanka, nejdůležitější doklad jde vyřídit v pohodě kdekoliv na MÚ a pošlou vám ji. Není to trošku na hlavu?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Dobrá otázka, ale adresoval bych ji na ministerstvo dopravy – odbor provozu silničních vozidel a v kopii na ministerstvo vnitra – odbor správních činností. Žádný důvod mně nenapadá, předpokládám, že se podobně hlídá, aby člověk neměl dvě občanky jako aby neměl dva ŘP …

Další odpovědi
ivzez

Je to zbytečně složité. A nejde jenom o řidičák.

Člověk by řekl, že státní správa už má databáze propojeny, takže
by neměl být problém se s čímkoliv obrátit na kteroukoliv pobočku,
ale bohužel to tak stále ještě nefunguje.

Přijde-li člověk o práci, musí se jet zaregistrovat
na pobočku úřadu práce v místě trvalého pobytu.
Teprve potom může požádat o zprostředkování
zaměstnání pobočkou v místě, kde se zdržuje
(důvod musí doložit) …