Sekenenre

Proč jsou výrobky Apple (hlavně iPhone) u nás o tolik dražší jak v USA?

Nejlepší odpověď
Damiana

Hlavně proto, že je to americký výrobek a dováží se do Evropy. Naše zboží je v Americe také dražší než u nás. Příklad: Chanel – třeba kabelku se rozhodně vyplatí koupit si přímo ve Francii, v USA je cena o dost vyšší.

Další odpovědi
bubukaa

Asi protože tady v ČR jsou jen krátce a v USA fungují už déle

Mapel

V USA je Apple běžně rozšířeny hlavně ve školách pro výuku. Ve Francii se zaměřili programátoři na střední a malé podnikatele. U nás schází programové vybavení a proto je o ně menší zájem a tím i větší cena.

anonym

jednoduše proto že evropa (tím méně ČR) není pro apple klíčový trh. Narozdíl od googlu (android telefony/tablety) se apple téměř výhradně specializuje na USA trh, siri umí pouze anglicky a podobně …