maschin

Proč jsou všude stánky s kebabem?

Když u nás žádní imigranti z blízkého východu nejsou a ani sem nechtějí?

Nejlepší odpověď
elkon

Asi jsi nepochopil, co je pouliční občerstvení. To je pro všechny, ne pro imigranty.

Další odpovědi
aliendrone

Protože jsou lidé prasata a žerou to, co na to říci. ;) :D :D
Tam kde bydlím je to asi takhle >banka/pojištovna – lékárna – kebab – pajzl – jiný obchod – banka/pojišťovna – lékárna – kebab – pajzl – jiný obchod atd. pořád dokola. :)

ten který je

To je takový předvoj,který ušlapává cestu těm co přijdou.

Hlada

Protože jsou asi momentálně výdělečné. Je to normální trh. S migrantama to nemá nic společného.

Edison

Ani není podmínkou pro provozování, aby je provozovali imigranti.

Kepler

Všude asi ne. U nás, ve 20 tis.městečku, je jen jeden a není to stánek, anóbrž kamenná provozovna, taktéž asijské restaurace a pár vietnamských kamenných prodejen. A proč jsou ty kebaby? Protože nám to některým chutná (já jsem to ještě nerisknul). No a ti imigranti, co u nás jsou nelegálně a vlastně nevíme kolik jich je, tak ti zřejmě podnikat tak nějak nemohou.

Kryšpín

Poněvadž části čecháčkům tento výtvor náramně chutná a tím podporují jejich rozvoj a tržby, pokud je to ovšem z polského masa tak to musí být super

dubraro

Pravděpodobně proto, že nabízejí žádané zboží a proto mají dostatek zákazníků k tomu, aby prosperovaly.
Praxe malých obchůdků a dílen je hluboce zakotvená v blízkovýchodní mentalitě. Ti lidé si cení toho, že jsou samostatní, že nikomu nepodléhají. Raději mají malý podnik jen pro sebe a ev. rodinu, než by pracovali ve větší firmě, byť i za lepší plat. Chápali by to, jako že jsou něčí sluha.

Pepa25

Podstatně víc rychlých občestvení má pizzu než kebab.

marci1

Kebab je zřejmě nějak „in“. Jeho budoucnost v EU však není tak úplně jistá. 🙂

"Kebabu hrozil konec. V EU vadily fosfáty.
Zpráva o tom, že Evropská unie plánuje zakázat kebab, způsobila velké pozdvižení nejen mezi milovníky kebabu. Úředníci a europoslanci se dohadovali o tom, nakolik jsou nebezpečné fosfáty, které se využívají při jeho přípravě. Odpůrci nakonec neuspěli a fosfáty v kebabu dostaly výjimku.

Budoucnost kebabu se zřejmě bude řešit i v budoucnu, protože existuje podezření, že fosfáty způsobují onemocnění srdce. Unijní legislativa upravuje používání přídatných látek, jako jsou například fosfáty (fosforečnany) v mase. Fosfáty totiž mohou být z hlediska zdraví problematické, a proto se jejich využívání dlouhodobě omezuje, ať už jde o prací prostředky nebo potraviny.

Fosfáty nejsou vůbec povoleny například v čerstvém mase. Podle směrnice se ale mohou využívat v masových výrobcích a také v některých masových preparátech. Fosfáty se používají při mražení, protože zajistí, aby preparát následně při tepelné úpravě neměl současně místa silně spálená a místa nedopečená. Díky tomu je zachována současná kvalita i chuť.

Diskusi o tom, nakolik jsou fosfáty pro kebab důležité, odstartovali především němečtí výrobci a prodejci kebabu. Podle nich zákaz fosfátů může výrazně kebab omezit či ho dokonce zlikvidovat. Argumentují například tím, že jde o tradiční pochoutku, která navíc jen v Německu dává práci více než 100 tisícům lidem. V celé EU se každý den sní až 500 tun kebabu, takže dopady by mohly být i v dalších zemích.

Kebab v Česku: Oblíbený, ale nekvalitní
V Česku v posledních letech vzniklo velké množství kebabáren. Jako nový fast food se kebab chytil, avšak jeho kvalita v porovnání s kebabem v jiných zemích není valná. Maso si prodejci většinou nenakládají sami, ale vozí zmražené polotovary převážně z Německa.

Důvod je zřejmý – finance. Stánkaři a provozovatelé malých kebabáren si nemohou dovolit platit nájem za prostory, kde by maso skladovali.

Zdroj: https://www.bles­k.cz/kebab-historie-slozeni-gyros