Adamos00

Proč jsou všichni lidé tak tupí?

Například chtějí věřit v boha a řídí se podle bible když ten bůh s biblí nemá nic společného .. neříkám že je nemožné aby existoval ačkoli je to vysoce nepravděpodobné ale brát to podle kecu v bibli který si vymysleli lidí ..

Nejlepší odpověď
annas

Znáte význam slova tupý?
Je to jednak urážka, za druhé kdo jsou podle vás „všichni“? Takže mezi ně patříte i vy.

Učil jste se ve škole, kdy část Bible, tedy Starý zákon vznikl – co to je – nejen soubor textů a pravidel náboženské víry a morálky, ale spisy právnické, historické a literární.
Další části Bible je mladší Nový zákon, legendy o životě světců a svatých atd.

Bible je nejrozšířenější a nejčtenější kniha na světa. Zachycuje myšlení lidí ve své době, Lidé ve starověku mysleli jinak, nepopisovali dějiny jako např. kronika,, ale vysvwětlovali je tak, jak chápali různé jevy. .

Kdyby lidé věřili v Desatero – nevěřícím by stačilo sedm přikázání, bylo by dobře – jde o pravidla morálky. Zajímavé, že i za socialismu z Desatera vycházel Morální kodex budovatele komunismu – samozřejmě jinak formulovaný.

Každý jedinec může věřit tomu, co mu vyhovuje a co ho obohacuje. Jedno je věřit v Boha, druhé vědět či nevědět, zda existuje.

Na podobné téma je zde několik otázek, dověděl byste sevíc. Zkusím některé najít a vložit.

Člověk je svobodný, může se rozhodnout v co či v koho věří, ale neměl by ohrožovat svými názory jiné.

Přej a bude ti přáno …

„Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné“. Antoine de Saint-Exupéry

Slíbené odkazy
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=v%C3%ADra%20v%20bo­ha

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=v%C4%9B%C5%99%C3%AD­te%20v%20Boha

Další odpovědi
iceT

Všichni? V tom případě tedy i ty…

Drap

Nejsem věřící. Každý ať věří čemu chce a co mu vyhovuje. Už jsem to tady jednou psal. Doposud nikdo solidním způsobem nedokázal ani existenci ani neexistenci Boha. A tupý mě připadá ten, kdo dá takovýto dotaz.

anonym

Je vidět, že jsi mladá generace, která neumí pořádně český jazyk.„TUPÍ“ je urážka všem lidem.
Naše generace by napsala „lidi s omezeným chápáním,lidi nesmyslně věřící, lidi méně chápaví“ atd.
Není přece možné házet všechny do jedno pytle, když jsou mezi námi i nevěřící.

marci1

Proč nemůžeš akceptovat víru, názory, chování ostatních lidí? Je to jen o toleranci. Jak řekl kdysi Miroslav Horníček: „Tolerance se získává tak jako humor, teprve zráním a věkem.“ 🙂

talka

To asi bibli ani autory/apoštoly neznáš.