bolak

Proč jsou vězni zavřený v celách?

Proč místo toho celej den, třeba 16 hodin nepracujou, proč se jim místo toho aby polehávali nedá nějakej GPS náramek, aby nemohli utýct, voranžový vesty aby byli viditelný, jako to maj v emerice, a prostě 16 hodin v kuse makat, a né jenom třeba občas, ale all the day, třeba opravovat silnice nebo by mohli mít i nějaký fabriky, jenom pro vězně, že by skládali počítače nebo vopravovali televize, pásová výroba, šroubovat šroubky podle návodu, nic složitýho nebo dělali v tiskárně, aby se teda nepohybovali venku když lidi myslej že jsou tak nebezpečný, tak by to takhle fungovalo a tou prací by si vydělávali body a za ty body by si platili jídlo, nájem (celu) a léky žejo, kdyby chtěli léky, tak by prostě museli makat, a když by řekli že nejdou, tak by prostě nedostali body, neměli by na žrádlo a dostali by něco erárního jenom aby přežili, třeba chleba namazanej houskou nebo tak něco a nebo rovnou jen vitamíny a minerály a všechno pěkně nitrožilně, aby měli furt hlad.

Nejlepší odpověď
marci1

Asi to nebude jen tak jednoduché. Práce je málo i pro lidi venku, natož pro vězně. Myslím, že většina by určitě raději pracovala. Musí se ve vězení strašně nudit.Samozřejmě, že jsem také pro to, aby pracovali.
http://euro.e15­.cz/profit/uder­nici-za-mrizemi-984654

Další odpovědi
autacek

Hele, to že vězeňský systém není ideální je fakt, dalo a mělo by se změnit ledaco, tak, aby systém potrestání vedl především k nápravě a následným nevyloučením z majoritní společnosti.

Tvé představy jsou ale, slušně řečeno, hodně mimo a přál bych ti je zkusit realizovat na sobě, když by ses do krimu dostal například za nedbalostní trestný čin (třeba ti někdo vběhne neopatrně pod auto ale dají ti to za vinu). Asi by tvé návrhy byly střízlivější, ne ?

anonym

U nás se čeká až to v USA otestují a my to potom teprve za mnoho let začneme realizovat, není kam spěchat se zaváděním nového, ono se vše časem vyřeší.

greek

Prrotože jim to právní systém dovoluje, k práci je nutit nemůže a jim to tak vyhovuje (všem, krom danovým poplatníkům).

Krepy

Náramek nedostanou, nejsou prachy.

arygnoc

marci1:

naopak, práce je hodne.
ale nikto ju nechce robiť. rozumejte z domácich, z Čechov, Moravanov, Slezanov.
Pozrite sa po lesoch – bordel.
Pozrite sa po uliciach – bordel.
Pozrite sa po múroch – bordel.
dopravné prostriedky, rozbité cesty, neposekané polia, lúky, neostrihané stromy (okolo ciest, v parkoch, tie v lesoch také majú byť), všade sam= igelitky, vajgle, prezervatívy …

ale nie o tom.
je to i podnikateľskom prostredí, pracovnej legislatíve.

V Británii nevidíte prdavačku, ako aranžuje výklad alebo ho nebodaj umýva. Aranžuje aranžér, umýva umývacia firma.
Na ulici stretnete ľudí s paličkou s takým chmatákom, ako zbierajú odpadky. všetci majú oranžové vesty s logom firmy, mnohoráz štátnej, obecnej.
Trávniky kosia záhradníci, nie vy sama (sám).
Ba ani vypínač si doma neopravíte sama, ale príde elektrikár, auto vám tiež umyjú umývači, noviny predajú kolportéri, atď.

Je to o postoji ľudí v spoločnosti, proste dať prácu a možnosť zarobiť i tomu druhému. Na druhej strane je fakt, že i za najnižšiu mzdu si môžete dovoliť slušne žiť, ba čo, prežiť sa dá i z podpory. Ale to všetko je dané spoločnosťou, minimálna mzda je prijateľná a viac žiadúca ako dávky (v nezamestnanosti, sociálne), ochota robiť i menej atraktívnu prácu, lebo je zaplatená. Je to dané i tým, že ľudia si aj tých obyčajných zberačov odpadkov vážia, pozdravia, pustia reč, usmejú sa – veď to robia pre nich. I firmy sú si vedomé toho, že týchto ľudí proste zaplatiť musia – veď tie platy dávajú do nákladov, atď atď.

Práce je dosť, len nie je spoločnosťou ohodnotená ani finančne ani morálne, a to najmä.
A väzni?
Len tam sedia, kde sú, a nech sa im tam páči. Aspoň sa tam budú chcieť rýchlo vrátiť.

bolak

autacek: tak samozřejmě by se to třídilo, takovýhle „odpracovací“ tresty by byly hlavně pro zloděje a loupežníky nebo pro lidi co nadělali dluhy, tímhle způsobem by je alespoň určitým způsobem spláceli. Stejně tak by se to mohlo uplatnit i na neplatičích alimentů a peníze který by věznici vydělali by se zasílali rodině které ty alimenty dluží, a až domů by mohl až ve chvíli kdy by všechno co dluží splatil. Já myslím že by dělali i dobrovolně. :) A na venkovní práce by se samozřejmě pouštěli jen vězni-nenásilníci.

briketka10

taky bych je nechala pracovat maj se ve
vězení moc dobře, všechno zdarma nic
neplatěj, žádnej nájem jídlo kolikrát denně
teplý, divím se tedy proč nepracujou ??