petra15

Proc jsou v Rize ( Riga, Lotyssko) vsechny dvere pobite plechem a nikde nejsou zvonky ?

(krome solidnich drevenych)A jistene jsou elektronickym kodem–at uz domecky nebo panelaky– zvonky jsou pak vevnitr… zapomela jsem se tam zeptat,

Odpovědi
honza19hk

asi se tam krade. A v dnešní době telefonů nepotřebuješ zvonek.Ten kdo nezná číslo aspoń neotravuje.

led

Určite nie všetky dvere (zjavne myslíš vchodové do domov) sú takto "zabezpečené.
Tak ako aj inde na svete, sú v mestách aj oblasti (štvrte) so zvýšenou kriminalitou , kde sa obyvatelia chránia aj rôznymi zabezpečovacími prostriedkami, viditeľnými i neviditeľnými. Ale sú aj štvrte, aj v Rige, nazvime ich (pracovné občiansky civilizované), kde netreba takýmto viditeľným zabezpečovaním zohyzďovať a chrániť svoje domy (neviditeľné zabezpečenie napríklad elektronický alarm, prirodzene nevidno)).

led

petra15, bežná chyba turistov, podľa jedného zážitku, či videného hodnotia celé mesto, národ, štát.

petra15

to bys musela videt…ja totiz vsude rada fotim zvonky kvuli jmenum…a Riga je jedinym mestem v Evrope, kde to neslo…
cim to je ? bylo to tam tak uplne vsude…

led

pozri si dvere na obrázkoch, sú z Rigy:
http://bolsover­sion.files.wor­dpress.com/2008/01­/riga-054.jpg
http://www.ea­triga.lv/old-2011/wp-content/upload­s/2010/12/riga_su­burbs.jpg
http://www.let­stravelsomewhe­re.com/wp-content/upload­s/2013/02/lets-travel-to-riga-latvia-with-rodion-kovenkin-modern-and-classic-architecture-1.jpg
http://media-cdn.tripadvisor­.com/media/pho­to-s/03/23/f8/0d­/kolonna-hotel-riga.jpg

Na to, čo pri zájazdoch ako turistka vidíš pozeraj s vedomím, akoby si nazerala kľúčovou dierkou, vidíš len časť toho, čo je za ňou. Zvyšok si už len domýšľaš na základe svojich i cudzích skúseností.

petra15

ty 4 fota ukazuji jen hotely nebo bouracky, vypada to, ze jsi v Rize jeste vubec ani nebyla…
priznej se, prosim te o to…
nebot dle tve odpovedi to neni pravda, na co se ja tady ptam…
led
mam na tebe jinak dobre-az dokonce vyborne mineni, ale takhle te neznam......

led

To, čo vyzerá ako búračka je dom, v ktorom sa býva.
Rigu poznám aj z tej neturistickej strany.

petra15

tak jsi tam byla pred mnoha lety, nebo jeste ne ?