shaman88

Proč jsou v dnešní době ve velkých městech online kamery s 1 FPS a mizerných rozlišením?

V dnešní době, kdy se běžně prodávají 6 TB pevné disky, poskytovatelé nabízí možnost optického připojení k internetu s rychlostí 165/165 Mbps (download/upload) a ruční kamerky snímají 240 FPS (240 snímků za sekundu).

V centrech měst by se zvýšila bezpečnost a potencionální zločinci by měli demotivaci páchat tresné činy.

Nejlepší odpověď
dubraro

IMHO to není o vlastnostech kamery, ale spíše o propustnosti jejího připojení. Středně velké město má v ulicích až stovky kamer.

BTW: Kamery nemají za úkol napomáhat odhalování zločinců, ale buzerovat občany za bagatelní přestupky. Když tě na ulici zmlátí a okradou, tak se kamera „zrovna náhodou“ nedívala. Ale kdybys zaparkoval v zákazu, tak je tam policie do tří minut.

Další odpovědi
Drap

Jediným důvodem jsou peníze.

shaman88

dubraro – „ale spíše o propustnosti jejího připojení“, můžeš to prosím více rozvést?

shaman88

jinak mám na mysli tento typ kamer, který je volně přístupný veřejnosti – http://mapy.o­vanet.cz/

dubraro

To vypadá jako dopravní kamery. Jejich úkolem je informovat o hustotě a plynulosti dopravy. K tomu účelu není potřeba přenášet a ev. zaznamenávat obraz ve vysokém rozlišení a snímkové frekvenci.