Michal Kole

Proč jsou v dětských domovech, internátech, domovech mládeže, kolejích zakázány návštěvy pokojů druhého pohlaví?

Přece když chce student doučovat studentku, ať ze třídy nebo z jiné třídy či školy, tak proč ji má doučovat ve společenské místnosti či přeplněné studovně, když v pokoji je větší klid.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Protože u pokojů bývá vana a místo učení by se určitě koupali

Další odpovědi
quentos

Učitelé, resp. vedení dět. domovů a pod. zařízení se tím nejspíš zbavují odpovědnosti za situace, kdy jim studentka či chovanka přijde do jiného stavu. To pak mohou s klidným svědomím říct „to není na naše triko – u nás jsou noční návštěvy druhého pohlaví zakázány…“

Drap

Proč asi ? Proč mají v kravínech krávy zvlašť a byky zvlášť ?

bolak

Souhlasím s tebou v tom, že když chce student „doučovat“ studentku, měli by na to mít klid.

fablen

Za mých let toto také bylo: kluci bydleli v 1–3.patře a ve 4–6.patře byly dívky. Na každém patře vychovatelka a mříže mezi 3. a 4.patrem, které se každou noc zamykaly. Výtah tam sice byl, ale jezdit s ním bylo vyloučeno.

Na intru mi spíš vadily jiné věci: přísný zákaz rádia na pokojích, povinné ranní rozcvičky, denní bodování úklidu, odpolední volno pouze do 17.30 h, pak museli být všichni na pokojích, vycházka jen jednou týdně do 21.30 h (v případě kina do 22.00 h). Mobily ani PC tehdy ještě nebyly a proto jsme se skutečně učily nebo si četly (během studijní doby tajně a knížku schovávaly hned jak jsme slyšely kontrolu vychovatelky). I přesto vzpomínám na tu dobu velmi ráda.