jirka F

Proč jsou úřednice na ÚP takový že když tam člověk nepřijde protože je nemocný tak už se čertí a posílají ho ke SŘ?

To jsem zatím nepochopil.Když jsou ty lidé nemocný. Opravdu neschopné úřednice protože z větší části jsou tam právě úřednice.

Když u nich má jednání ohledně hledání práce.

Nejlepší odpověď
Filip84

Četl jsi si to po sobě?

Právě proto jsi tak mimo.

I. Nejsou tak osobní. Ty jsi neskutečně vztahovačný, pořád žiješ v představě, že si Tě někdo všímá, že já nevím co, ale pro ně jsi jenom číslo, které se mělo dostavit a se nedostavilo. Měl jsi závažný důvod? Fajn, doložíš, správní řízení se zastaví: v čem je problém?

II. Zákon o zaměstnanosti, snad, jasně hovoří o tom, v jakých lhůtách se mají ouřadu práce hlásit překážky ne? A „být nemocný“, když jsi uchazeč o zaměstnání, se dneska rovná pracovní neschopnosti zaměstnance (téměř). Tak, asi, když jim nic od lékaře nepřišlo, tak co by jako měly dělat? Zahájí správní řízení, co jiného.

III. Nečertí se. To jenom Ty žiješ v představě, že jsou všichni jako malé dítě. Jim jsi osobně u prdele, chápeš to? Lidi vcelku nezajímá, co si kdo myslí, pochop to. Je to jejich práce, tak ji dělají. Heleť, kdybys byl odsouzenec na popravu, a já byl Mistr ostrého meče, myslíš, že se budu „čertit“, že Tě mám pověsit? Uvažuj. Jasně, to je extrém, ale jako argumentum reductione ad absurdum příklad velmi přiléhavý! Nebo jiný případ: když bych byl soudce, a Ty obviněný, co já vím, z nějakýho mordu, že bys byl ubytovaný – víš co – a já bych Tě obžaloby zprostil pro nedostatek důkazů, třeba. Ano, neprokázaná vina má stejnou hodnotu jako prokázaná nevina – presumpce neviny. Ano, má. Ale jako soudci mi je úplně u řiti, žes trpěl ve vazbě. Jako lidsky s Tebou cejtit budu, ale jinak mi to bude úplně u prdele – jinak bych nemohl soudit trestní, chápeš to? Já jsem Tě do tý vazby neposlal (to dělá jiný soudce, protože ubytovatel nemůže soudit), to za prvé, a za druhé, od toho jsou stížnosti do usnesení, třeba. Rozumíš tomu?

Vytáhni si hlavu ze zadku, přestaň se chovat jako zastuzený fakan, převezmi odpovědnost za svůj život, oznamuj rozhodné skutečnosti ouřadu včas a nebudeš si muset hojit svůj mindrák na ouřednicích, které jenom dělají svou práci! A nebo si nestěžuj, protože ani bůh si nebude vědět rady, co s Tebou. 🤷‍♀️

Další odpovědi
da ny

Na tom přece není nic k nepochopení!

„Povinností“ a slušnost je, dát vědět, alespoň den předem. Omluvit svou nepřítomnost. Doložit pak potvrzením od lékaře.
Uvědomte si, že velká část klientů se hlásí na ÚP , z vypočítavosti. Pro finanční podporu.
O práci/zaměstnání, ve skutečnosti nestojí. Většina lidí , zejména zdravých, práce schopných, si najde práci sama.
Někteří zaměstnavatelé využívají příspěvku na plat od ÚP, pro zaměstnance, které naberou z ÚP, vytvoří nová pracovní místa.
Vypočítavci stojí jen o to, aby překlenuli nějaké časové období, kdy za ně hradí zákonem stanovenou povinnost platit zdravotní pojištění (studenti, lidé před důchodem, řekající na vyřízení ID a již bez zaměstnání, osoby OZP aj.).
Práce s lidmi není jednoduchá, je hlavně psychicky, velmi náročná.

Ametyst

Protože člověk slouží úřadům, a ne naopak. Moje babička říkávala, že Na chudý lidi musí být přísnost.
Kolem úřednic se musí naslapovat opatrně jako kolem vodíkového zásobníku. Kdykoliv explodují.

Filip84

ještě mne dany navedla na jednu věc, dosti podstatnou: proč Ty se eviduješ na ouřadu práce, jako uchazeč o zaměstnání, když máš invaliditu II. stupně, a jako za každého invalidu za Tebe stát platí zdravotní pojišťovně?

Jasně, doba evidence na ouřadu práce, po kterou pobíráš podporu v nezaměstnanosti, nebo podporu při rekvalifikaci, se Ti počítá, jako náhradní doba, do doby důchodového pojištění, to ano.

Ale pokud Ti podpůrčí doba uplyne, tak bych, být Tebou, se na vlastní žádost vyřadil z evidence, protože – sorry, jako – s Tvým přístupem Tě stejně těžko někdo zaměstná, to je Ti asi jasné, ne? 🤷‍♀️ Roznášení letáků taky není normální (nebo spíš standardní a standardně oceněná) práce, že? Jenom zvaž, jako, aniž bych se Ti chtěl montovat do života, nebo Ti radit – víš co.

jirka F

Filipe: Poprvé souhlasím a máš pravdu s tvým příspěvkem v diskuzi. Z ÚP se tedy odhlásím já si chci stejně podat žádost na III.stupeň invalidity.

Filip84

No a co na to lékaři? Tak už jsi „mazák“, ne, jako s Krippelcard – víš co, tak víš, že stupeň invalidity je o procentuálním snížení společenského uplatnění, a že na to jsou tabulky. Jasně, to je ouřad, soud s tím dokáže, tak jako o kousek, pohnout, když se zadaří, ale o kousek, a když se zadaří, protože život není krásný – víš co.

Na tak co? Konsultoval jsi to s psychiatrem, nebo neurologem, nebo praktikem, nebo tak něco?

Filip84

Tak co, frajere: kdo za to může?

Baba na ouřadu, nebo Ty? Přemýšlel jsi nad tím, alespoň tak jako trochu? 👌😃