Avatar uživatele
anonym

Proč jsou úřední dny jen v pondělí a středu ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? mojitek, iceT, zzzzz před 4428 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Zeptejte se na MV, které vydalo správní řád.
Jinak mají úředníci i ostatní povinnosti, třeba zpracovat žádosti i ostatní písemnosti, které dostaly v tyto úřední dny.
Určitě by úředníci těžko zvládali administrativu, kdyby je každý den někdo vyrušoval a oni nemohli dokončit určité úkony. Každý přece potřebuje ke své práci relativní klid.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Protože je to státní správa, soukromník by si to nedovolil, protože by krachl.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Souhlasím. Já bych je zavedl v sobotu a v neděli. Proč nevyjít lidu vstříc. Mají téměř všichni volno. Stupidnější otázku těžko pohledat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Tak je to zkrátka nastaveno a nezbývá než to respektovat.

Stejná otázka jako třeba : Proč se zkouška sirén provádí první středu v měsíci ? / Proč ne v třeba druhé úterý ? /

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tata

Odpověď ANANAS je jasně formulovana. Ale jaksi mi dotoho nezapadá například práce na pracovním uřadu, kde jsou úřední hodiny denně, Nebo na socialním a důchodovém, tam se také pracuje každý den a ve všech musí úřednice zpracovávat a vyřizovat přijaté požadavky. Rozhodně souhlasím s ANANAS, že je to opatření k zajištění klidu úředníků. Proč tedy, když svou práci stihnou úředníci, kterí jsou v kontaktu s občany každý den, proč na podobnou práci jiní úředníci nestačí a musí si vyhrazovat pro veřejnost jen dva dny v týdnu a v těchto dnech jsou opravdu zavaleny prácí, protože jsou zviklé na klídek při práci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

Tuhle jsem před pár lety viděl dokument o tomhle po/stř nešvaru.Mě jako občana přece nezajímá,že si někde něco schválí.Oni tu mají být každý všední den pro občana.Stejnětak by mohlo být otevřeno v obchodě,na STK,v restaura­cích,u doktora atd jen pondělí a středa-tam se taky musí „papírovat“,a nedej bože kdyby se nepapírovalo-to by byla pěkně tučná pokuta od těchto „úředníků“..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fidel

Je to rakousko-uherské tradice. Po zbytek týdne úředníci vykonávají jinou činnost.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek