MonkeyKing

Proč jsou únor a srpen nejideálnější měsíce k pozorování hvězd?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nevím, kdes to zjistil, ale ideální podmínky k pozorování hvězd závisí na něčem jiném, než jen na roční době. V zimě k tomu napomáhá brzký astronomický soumrak, v létě je to právě naopak. V létě kolem slunovratu ani astronomický soumrak vůbec nenastává. V prvé řadě by pozorování neměl rušit svit Měsíce, nedejbože světelný smog, jako v hustěji obydlených místech. Dále čím vyšší nadmořská výška, tím lépe. Samozřejmě to závisí i na momentálních meteorologických podmínkách a celkové průzračnosti atmosféry.

Dochy

Jedna češtinářská: Zapomeň prosím na „nejideálnější“. Stejně jako nejoptimálnější apod je to vlastně 3. stupeň ze 3. stupně. Optimální a ideální už není kam stupňovat.