Lenča59

Proč jsou učitelé zasedlí na žácích?

chodím do 7.třídy na základku. Dnes jsme měli ústní zkoušení z dějepisu (kdo se přihlásí, toho vyvolá a mluví, ne zkoušení u tabule). Odpověděla jsem min. na 4 jeho otázky a správně, neustále jsem se hlásila asi na 3 otázky ne. spolužačka odpověděla jenou a správně , dostala za 1, další ne ani jednou nepřihlásila, dostala za 2. Další byla 1. vyvolaná, nevěděla dostala za 2. To samý její kamarádka. Já sem dostala z 3…

A připadá mi že ě poslední dobou iučitelé nějak sledují…
Proč to sakra všichni dělají?! Asi prostě závidí že jsou staří a my si můžeme uživat mládí..

Nejlepší odpověď
mosoj

Za hlášení se známky nedávájí. Kvalitu tvých odpovědí tady nikdo posoudit nemůže a tvoje hodnocení sama sebe také moc hodnotu nemá.
Navíc s tím tvým dodatkem na konci, si asi tu zvýšenou pozornost zasloužíš.

Další odpovědi
manon

ocko: Nevím, kdo Ti vštěpil toto vnímání školního hodnocení – jen doufám, že se to nestalo na pedagogické fakultě. Není to poprvé, kdy tady prezentuješ tento systém hodnocení. To jako že horší žáci budou mít na vysvědčení lepší známky než schopní, protože víme, že po nich nemůžeme víc chtít? Není to zcestné? Trošičku?

anonym

Lenčo, špatně to chápeš. Stejná známka není stejná pro všechny žáky. Pokud na Tebe kladou učitelé vyšší nároky, tak proto, že máš na víc.
Zkus o tom přemýšlet z opačné strany – dokážeš se naučit na jedničku a umíš víc než ta spolužačka, která dnes dostala tu jedničku místo Tebe? Určitě. Když si učitelé na někoho opravdu zasednou, tak je to většinou problematický žák. Pokud si Tě více všímají, tak jim jde o to, aby zavčas zjistili, na co máš vlohy. Byla by škoda nemotivovat Tě k lepším výkonům a nedat Ti šanci na lepší vzdělání. Na přísné a nesmlouvavé učitele budeš vzpomínat s láskou celý život. Právě oni, ne ti hodní, trpěliví a laskaví, jsou motorem, který Tě důkladně připraví na další školu a další život.

venkovan

No popravdě děvče – nevím proč vám to mládí závidět. Protože to stáří co vás čeká bude stát za houbelec.
Budete závidět naopak vy těm co budou už pod drnem, protože vás nečekají zářné zítřky jako kdysi slibovali dnešní generaci těch starších.
Mám za to, že si na toto co jsem napsal mockrát vzpomeneš.
A hodnocení tvé známky a ostatních ze třídy.
Problém je, že nevíme jestli jsi skutečně dobře odpověděla. Správně – někdy není totéž jako správně.

Bedy

Takhle to řeknu – někdo učit umí, někdo na to má jen papír.
Tohle mě přijde zvláštní, ale na blbce narazíš i v práci, prostě srážce s blbcem se nevyhneš. Pokud to nepůjde do extrému tak to neřeš, případně to řekni rodičům nebo navštiv výhovného poradce a on ti poví, co se s tím dá dělat.

Drap

Znáš úřísůpvé : Jal se do lesa volá, tak se z lesa ozývá ? To neni o ozvěně, ale o lidech. Zkus se nad tím zamyslet, třeba některé věci pochopíš.

ven.cik

Tak učitele si nevybereš, budeš to muset nějak překousnout, myslim že každej si prošel něčim podobným…;)

štamgast

Já bych to řešil.
Doplňuji:
Řekl bych to rodičům a ty by měli jít do školy to řešit.

annas

Jiný pohled na klasifikaci mají žáci a jiný učitelé. Nestačí jen ústně zkoušet 2× za půl roku, ale pro objektivnost je nutn mít více známek. Jakým způsobem?
Polde předmětů.
Při frontálním zkoušení záleží také na druhu otázky atd. Těžko posuzovat jen z tvého vyjádření.
Jen mě udivuje názor, že učitelé závidí žákům jejich mládí…
Nebo neúcta k dospělému, byť jde třeba o neoblíbeného učitele – že panxnondead???