Andreas

Proč jsou u různých bytů tam moc rozdílné poplatky

Ahojte, mám dotaz. Koukám po nabídkách pronájmů bytů v praze a zaujalo mě, že se u různých bytů platí dost rozdílné poplatky. Čím to je, že někde se platí k nájmu třeba 2 500,– a jinde u srovnatelného bytu to jsou třeba 4 000,– a jinde naopak 1 000,–. Nevíte proč? Rozdíl pětistovky bych třeba pochopil, ale několik ticís?
Doplňuji:
Nejde mi o nájem jako takový. Jde o poplatky jako je záloha energií, voda, peníze do fondu na opravy apod.
Jak je třeba možné že se tyto poplatky liší i třeba v rámci Prahy 6, či jiné části o tisíce?

Nejlepší odpověď
ten který je

Vše záleží na lokalitě,dostup­nosti MHD a atraktivnosti nemovitosti nebo bytu.Nejdráž je v historickém centru.Rozdíly mohou být opravdu řádově v tisících.

Další odpovědi
anonym

záleží na lokalitě,čím hezčí prostředí tím drážší,taky se bere v potaz dostupnost třeba škol,lékřů atd,dále záleží na pronajimateli,ten si taky může stanovit cenu

led

ceny sa líšia podľa predchádzajúcej spotreby vody, plynu a elektriky. Každý z dodávateľov podľa toho vypočíta zálohu platby. Preto aj v rámci jedného domu môžu byť rozdielne ceny nájmu za byty pri tej istej rozlohee. Tieto platby tvoria najväčšiu časť nájmu.

Gwen

Záleží ovšem také dost podstatně na tom, co si pronajímatel vymyslí. Někdo chce víc, aby měl jistotu, že to nebude doplácet ze svého, některý i počítá s tím, že přeplatek nájemníkovi nevrátí.
Družstvům i společenstvím počítají náklady různé firmy a mají na to různě tabulky, které se kupodivu liší. V platbách také někdo má a někdo nemá zahrnutý například příspěvek do fondu oprav, a ten příspěvek může být dvě stovky nebo dva tisíce, to záleží na dohodě všech členů. Také za vodu a plyn se platí velice různě podle toho, jestli vedení družstva umí nebo neumí uhlídat úníky a případně zajistit nápravu. Když třeba jeden dům šetří a druhý plýtvá a ještě má prasklé potrubí a protékající záchody, jsou tam rozdíly velké, pokud ovšem mají oba domy svá vlastní měřidla na všechno. Myslím tím měřidla u paty domu, nikoli poměrová měřidla v bytech, ta jsou druhotná. A pokud měřidla nejsou, správcovská firma to zprůměruje, takže ti plýtvající platí stejně jako ti šetřilové, ale de facto ti šetřilové na ty plýtvající doplácejí a ani se o tom nemusí dozvědět, pokud jim to nepřipadá moc a nezačnou do toho rýpat.

mojitek

u tech fondu oprav si urcej sami lidi(SVJ) kolik budou platit,to si odsouhlasi sami na schuzi.U starych neudrzovanych baraku to je samozrejme vic nez u udrzovanych. Nas barak nam az ted nabidli do privatizace,a chteji po nas 14 tis za metr-zadne splatky,ale hezky najednou,besti­je jedny