mandat

Proč jsou tyto otázky nesmyslné?

  1. Jakou barvu vlasů zapíšou do pasu plešatému?
  2. Když se šmoula dusí, jak se to pozná, když je modrý?
  3. Olivový olej je z oliv, z čeho je potom dětský olej?
  4. když se člověk vyvinul z opice, jak je možné, že ještě existují?
  5. Když se plaváním hubne, co teda dělají velryby špatně?
  6. když je dnes venku 0° C, a zítra má být 2× větší zima, kolik vlastně bude stupňů?
  7. Proč jsou v letadle místo padáků záchrané vesty?
  8. Co vlastně počítají ovečky, když nemohou usnout?
  9. Když sekundové lepidlo slepí úplně všechno , proč k sobě neslepí stěny tuby, ve které se prodává?
  10. Když je tzv. „černá skříňka“ v letadle z nerozbitného materiálu, proč se potom celé letadlo z tohoto materiálu nestaví?
  11. Proč je slovo „zkratka“ takové dlouhé?
  12. Když termoska v zimě udržuje horké nápoje a v létě studené nápoje, tak jak termoska pozná, kdy je léto a kdy zima?(Net)

Nejlepší odpověď
Drap

Když se nad nimi zamyslíš, tak u mnohých ti to dojde.

Další odpovědi
iceT

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zajimave-otazky-bez-odpovedi

Lamalam

Všechny nejsou nesmyslné, na některé existuje smysluplná odpověď, třeba č.9 má logické vysvětlení.

Emefej

Některé jsou nesmyslné, protože již v samotném zadaní obsahují logický rozpor. Např. č.3 vychází z nesprávné premisy, že přídavné jméno v názvu oleje označuje jeho původ, což evidentně není pravda.

Delli*

Víš proč? Aby ses na to mohl zeptat ;)

arygnoc

no, to je tak:

hlúpemu sa zdá všetko hlúpe.

pominúc otázku o šmouloch, na každú existuje zmysluplná odpoveď (k oleju: porovnajte so sardelová pasta vs. zubná pasta).

na každú rozumne položenú existuje odpoveď, pokiaľ má nejaký normálny základ.

mňa by skôr zaujímalo, ako sa niekto môže zaoberať otázkou:
koľko anjelov vlezie na špičku ihly?

a pod. (včítane šmoulov)

MK44

Proč úvodní otázka nemá pořadové číslo?