milablond

Proc jsou tela obeti leteckeho nestesti v Nemecku na kusy?

Nejlepší odpověď
gecco

Protože nárazová rychlost letadla byla (podle zpráv) cca 700 km/h…
Pokud by těla padala ´jen´ volným pádem, letěla by rychlostí max. okolo 200 km/h.

Trošku rozdíl, ne?
😉

Další odpovědi
mosoj

Kinetická energie letadla byla v obrovská vzhledem k jeho váze a rychlosti.
Veškerá kinetická energie se musela spotřebovat v okamžiku nárazu, protože letadlo čelně narazilo. Ono totiž neklouzalo jako to většinou bývá. Kinetická energie byla tak obrovská že stačila roztrhat letadlo na kusy a ještě zbylo dost na těla pasažérů.

Ek = 1/2 m * v2

marci1

Jestli myslíš to letecké neštěstí ve Francii, tak proto, že letadlo narazilo bohužel do hor. .-((

arygnoc

bola to šupa.

;-Q

led

Matematicko-fyzikálne výklady už podali predrečníci.
Ľudské telo sa skladá z materiálov rôznej hustoty, preto aj majú rôznu kinetickú rýchlosť.
Doporučujem praktický pokus:
vložte do plastikového modelu lietadla uvarené vajíčko a vyhoďte lietadlo z okna najlepšie aspoň z 10 poschodia.
Choďte sa pozrieť, čo z neho ostalo.

Lamalam

Něco mi uniklo? Jaké letecké neštěstí v Německu myslíš?