bauerlukin

Proč jsou tak propastné rozdíly mezi bohatsvím některých zemí, třeba zemí Evropy nebo Afriky?

Dobrý den, to by mě moc zajímalo, nemyslím si, že to bude tím, že Afričané jsou líní..

Odpovědi
Kepler

Jiná mentalita, nedostatečné vzdělání, neustálé kmenové války, vojenské převraty a diktatury… Když bílí kolonizátoři opustili své farmy v Africe, černoši je zničili, protože nevěděli co s nimi.

hapiky

Asi neradi mění svůj styl života. Alespoň poměrná většina.

Pepa25

Je to dáno historickým vývojem (slyšel jstě někdy pojem Kolonialismus?) a dostupností přirodních zdroji. Lenost jako důvod je rasistický předsudek.