tencosepta

Proč jsou staří lidé vůči těm mladým tolik nevraživí a zatrpklí?

Nemyslím všechny, ale velice moc těch starších mají třeba v MHD na mě nějaké blbé pohledy, vobčas do mě drcnou (a dokonce i naschvál!) a furt srovnávají jejich mládí s našim mládím. A k tomu všickimu se někteří chovají doslova drze, jednou se mi poštěstilo, že jsem za svou slušnost dostal vynadáno.

Nejlepší odpověď
Drap

Někdy se mi zdá, že je to právě naopak

Další odpovědi
anonym

To je subjektivní pohledy. Xkrat jsem se zastal mladých proti lidem, kteří jsou starší než já, a to mám 1/2 století :) Hlavně v MHD nebo na zastávce, ale taky nebyl problém vyhodit jej z busu. Pokud nastupují třeba s batohem na zádech. To mne dostává.

mosoj

Dočkej času, taky zestárneš.

postcd

třeba protože jsou neuctiví, drzí a sprostí

arygnoc

>… mají třeba v MHD na mě nějaké blbé pohledy…<
>… vobčas do mě drcnou (a dokonce i naschvál!)…<
>… furt srovnávají jejich mládí s našim mládím…<
>… A k tomu všickimu se někteří chovají doslova drze, jednou se mi poštěstilo, že jsem za svou slušnost dostal vynadáno…<

a nechovajú sa tak niekedy i mladí?

presne to, čo vytýkate >starým<, robíte (zasa upozorňujem: nie všetci starí, nie všetci mladí).

je to dané dobou – kedy stenaposledy stretol napr. v mhd, na ulici niekoho s úsmevom?
všetci chodia nakabonení, akoby v živote nič nestálo za úsmev, akoby bol iba utrpenie, existencia sama.

zmeňte SVOJ pohľad na život, a uvidíte aj to dobré, nie iba >krivdy<.
nie všetci „starčekovia“ sú nevrlí páprdovia, nie všetci mladí sú vagabundi.
ale je ich dosť, to je fakt.

:-Q

MK44

Neexistují nějaké dva živočišné druhy: mladí a staří. Mladý člověk i starý člověk je pořád ten samý, jen v jiném období svého života. Takže stáří se nevyhnutelně dočkáš. A máš-li pocit, že to bude za hóódně dlouho, pak to bude dřív než si myslíš.

„mají … na mě nějaké blbé pohledy“ – A jsi si jistý, že jsi ty blbé pohledy nevyvolal svými blbými pohledy?

„do mě drcnou (a dokonce i naschvál!)“ – když mi bylo dvacet a autobus škubnul, leccos jsem ustál. Dneska to se mnou hodí – no poznáš sám …

„srovnávají jejich mládí s našim mládím“ – Co by nesrovnávali. Mají co srovnávat. Ty ještě ne.

„že jsem za svou slušnost dostal vynadáno“ – Znám. Taky se mi to stalo – od lidí různého věku.

„nevraživí a zatrpklí“ – No ono se k našim seniorům vůbec nechováme ohleduplně. Například jim rušíme to, na co jsou zvyklí, čemu rozuměli a s čím si věděli rady. Přišla babička na poštu, aby poslala telegram sestře o konání pohřbu. Řekli jí, že to už neexistuje. Ať pošle mejla. Copak ona ví, jak se to dělá? Pro tebe to samozřejmě není problém. Posíláš mejly a píšeš do diskusí na Internetu denně. Jenže až budeš v důchodu, třeba přijde nějaký mladý blbeček a Internet zruší a zavede něco jiného. Jak si s tím Ty, stařeček s pokročilou senilitou, poradíš? Nejspíš budeš řádně nevraživý a zatrpklý …

ORION_

Už to tak je. Jsou nevraživí, protože za jejich dob se chodilo víc ven a teď si myslejí, že dnešní děti jsou jen na PC nebo kouřej a berou drogy. Ale je to hlavně na typu člověka. Třeba můj děda jde s dobou a není nevraživý k mé generaci.