Proč jsou stále války? Píše 21 století. Člověk je asi tvor nerozumný, i ta zvířata od vzniku země neválčí.

Pouze zabijou pro svou potřebu, přežití. Nemají mocenské sklony a nezabijí jen tak, aby si dokázali sílu.

Nejlepší odpověď
anonym

I něktří živočichové mají teritoriální chování a ´vetřelce´ vyhání (či zabíjí)… Typicky velké šelmy.
😉
A kromě toho – to, že je člověk „rozumný“, tvrdí jen on sám, samolibě – protože svým chováním často prokazuje opak.
___
A proč jsou války? – protože člověk je svým založením chamtivý – ekonomicky, územně, společensky. A toto jeho chování vymizí až s vymizením druhu – nedoufej ve zmoudření.

Další odpovědi
kapka

Ono tohle jsou jen takové řeči. I zvířata bojují o teritorium a o samice. Nezabíjí vždy jen v nutných případech, aby se nasytila, to je omyl. Příkladem může být lev, který když vyžene předchozího vůdčího samce, pozabíjí všechna jeho malá lvíčata. Samice pak přijdou rychleji do říje a on může co nejdříve zplodit vlastní potomky. Kdyby tohle udělal člověk, byl by za zrůdu a každý by tvrdil, že ani ta zvířata se tak nechovají. A vidíte, chovají.
A konkrétně k těm válkám, i jednotlivé šimpanzí tlupy mezi sebou válčí.

Mirdas

Těch důvodů je spousty.
Vemte již jen tčenice dětí o hračky, řidičů o parkovací místa, nebo sousedské spory o plot a obrovská řada dalších.
Není v tom prakticky žádný rozdíl, jen nemají ty možnosti na postech v čele států a armád.

marci1

Lidé „baží“ po majetku, moci, nadřazenosti a líbí se jim rozhodovat o jiných. A dělají všechno, aby toho dosáhli. Za jakoukoliv cenu. ☹

led

Pokiaľ budú triedne a majetkové rozdiely, túžba jedného ovládnuť iného pre získanie zisku, dovtedy budú aj vojny. Jediné, čo brzdí útočníka je strach zo sily protivníka, nie jeho túžba po mieri…