LuK4S3k CZ

Proč jsou skoro všechny energi drinky v plechovce ?

Připadá mě to trochu neekologické. Znám jenom jeden co je v petce

Odpovědi
cochee

Tak to ses málo díval, v umělohmotných láhvích jich je spousta.

marci1

Pravděpodobně chtějí nalákat více mladých. Velmi smutné ale je, že si to kupují děti. Rodiče ani mnohdy nevědí, co tyto energy drinky obsahují a že nejsou vhodné pro děti. 🙂
Doplňuji:
Opravuji : ☹

HugoCharles

Nedělejte z komára velblouda ohledně škodlivosti.
V plechovkách je produkt lépe chráněný před slunečním zářením (degradace chuti a barvy), lepší skladování (plechovky se snadno naskládají na sebe kdykoliv, na rozdíl od PET lahví, kde po roztržení se dají skládat jenom do jedné vrstvy), také jde o marketing – menší opětovně neuzavíratelné balení = profit.

jpau

Připadá ti to neekologické?! Kolik si myslíš že dovedeš zrecyklovat z té pet lahve? Já ti to povím, zrecykluješ jenom ten uzávěr! Zbytek je na vyhození (resp. spálení, max to můžeš rozemlet na sračku a udělat z toho třeba dlažební kostky, to už jsem taky viděl, samozřejmě vyvstává otázka co s nimi až doslouží, že). Tu plechovku zrecykluješ z gruntu celou, samozřejmě bys je musel sbírat jako třeba v Rakousku a pak dát někam do sběrného dvora, což samozřejmě neuděláš stejně tak, jako nevyhodíš 0,5 l láhev do žlutého kontu (podle sebe soudím Tebe). Jinak v pet jsem zatím viděl CrazyWolf, Shock, Redbull a Burn.

Co se té zdravotní prospěšnosti týče, doporučuji se podívat na todle, zabere to 5 min:
http://www.stre­am.cz/peklona­taliri/773364-peklo-na-taliri-energeticke-napoje

marci1

Nejde o škodlivost plechovek, ale toho, co energy drinky obsahují. To bylo jen tak na dokreslení těchto „drinků“.

jpau

Podívej se na to video, co jsem ti dal do linku.