Conduite

Proč jsou recepty z internetu přeslazený?

Snad všechny recepty na koláče a buchty, ať už jsou od profesionálů nebo amatérů, jsou vždy nechutně přeslazené.

Většinou musíme dávat menší jak poloviční dávku cukru, než co píší v receptu, jinak to ani není k jídlu.

Pro příklad 150g krystalu na 250g mouky… to nikomu nemůže chutnat ne?

Nejlepší odpověď
marci1

Možná je to ještě z doby, kdy lidé tvrdě pracovali a potřebovali mít v jídle co nejvíc kalorií, aby získali energii. Koláče, buchty, bábovky ap. se pekly dosti často. Nyní také dávám méně cukru. 🙂

Další odpovědi
cochee

Koho znám (a peče), tak to dělá úplně stejně. Se dvěma výjimkami a – od nich to není k žrádlu 😁

xiperio

JAk co. Je to asi recept od receptu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

cochee

Marci1, ale i kdybych byl ten člověk z před sto, stopadesáti let, který dřel na poli nebo v továrně, tak stejně bych takovou buchtu asi hodil ženě na hlavu, kalorie-nekalorie, protože to prostě objektivně JE CHUŤOVĚ HNUSNÉ.